REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Illinois rozpoczęło kolejny etap szczepień

Illinois rozpoczęło kolejny etap szczepień

-

Illinois wkroczyło w nowy etap szczepień 25 stycznia. W ramach etapu 1B rozpoczęły się szczepienia osób w wieku 65 lat i starszych oraz pracowników „pierwszej linii”, w tym pracowników sklepów spożywczych, zakładów wytwórczych i szkół. 

Do szczepień w obecnej fazie kwalifikuje się ponad 3 mln osób – seniorów i pracowników najważniejszych branż. W Illinois w wykonywaniu szczepień pomaga Gwardia Narodowa Illinois.

REKLAMA

2147483647 clicks

Począwszy od poniedziałku, wspierane przez gwardzistów placówki szczepień zaczęły umawiać wizyty na szczepienia uprawnionych mieszkańców Illinois. Rejestracji dokonują w Chicago i na przedmieściach powiatu Cook również sieci Walgreens, CVS, Jewel-Osco i Walmart, a od 1 lutego – Mariano’s, Kroger i Hy-Vee.

Gubernator J.B. Pritzker poinformował także o planach uruchomienia punktów szczepień typu „walk-in” (bez wcześniejszego umówienia), ale dopiero wtedy, kiedy dostawy szczepionek będą większe.

W poniedziałek 25 stycznia gubernator Pritzker i Toni Preckwinkle brali udział w otwarciu placówki szczepień masowych  w Tinley Park Convention Center.

Poinformowali również o uruchomieniu dwóch stron internetowych dotyczących szczepień.

Strona: vaccine.cookcountyil.gov  przeznaczona jest dla mieszkańców przedmieść powiatu Cook County kwalifikujących się aktualnie do szczepień. Osoby bez dostępu do internetu mogą telefonować  ws. rejestracji i aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące szczepień.  Numer telefonu: 833-308-1988 czynny jest od 7 am do 7 pm, od poniedziałku do piątku.

Witryna:  www.coronavirus.illinois.gov przezanczona jest dla wszystkich mieszkańców stanu Illinois. Na tej stronie znajdują się wszystkie aktualne dane nt. szczepionek w Illinois, a także wyszukiwarka punktów szczepień. „Strona ta będzie służyć jako centrum wszystkich informacji związanych ze szczepieniami, kierując mieszkańców do stron internetowych 97 lokalnych wydziałów zdrowia i naszych partnerów farmaceutycznych, którzy łącznie będą mieli setki punktów w całym stanie. Zawierają one również informacje na temat pierwszego punktu masowych szczepień Gwardii Narodowej Illinois w Tinley Park Convention Center” – powiedział gubernator Pritzker.

Mieszkańcy Chicago mogą uzyskać informacje o szczepieniach na stronie: www.chicago.gov/city/en/sites/covid19-vaccine/home/vaccine-planning-in-chicago.html

Na razie dostawy szczepionek są limitowane i władze apelują,, aby uzbroić się w cierpliwość w oczekiwaniu na szczepionkę.

(kk)

REKLAMA

2131513481 views

REKLAMA

REKLAMA

2131513496 views

REKLAMA

REKLAMA

2133309816 views

REKLAMA

2131513506 views

REKLAMA

2131513509 views

REKLAMA

2131513513 views