REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoIllinois: prawo jazdy dla nieudokumentowanych od grudnia

Illinois: prawo jazdy dla nieudokumentowanych od grudnia

-

Stan Illinois czyni ostatnie przygotowania do przeprowadzenia największej operacji od 14 lat − pomocy nieudokumentowanym imigrantom w otrzymaniu prawa jazdy. Według wstępnych szacunków o dokument może ubiegać się 250 tys. cudzoziemców.

fot. cyberdriveillinois.com
fot. cyberdriveillinois.com

REKLAMA

Od listopada nielegalni będą mogli umawiać się z urzędnikami, by złożyć wymagane dokumenty w jednej z 25 placówek wydziałów komunikacji (Department of Motor Vehicles) na terenie całego stanu.

− To obecnie priorytet naszej działalności − mówi Tom Benigno, szef personelu w biurze sekretarza stanowego Jesse’ego White’a.

Przepisy podpisane przez gubernatora Pata Quinna w styczniu br. przyznają nieudokumentowanym imigrantom prawo ubiegania się o tymczasowe prawo jazdy. Dokument będzie ważny przez 3 lata, lecz nie będzie mógł być wykorzystywany do celów identyfikacyjnych. Jego ważność będzie uwarunkowana posiadaniem aktualnego ubezpieczenia komunikacyjnego. Ponadto tymczasowego prawa jazdy nie będzie wolno używać przy głosowaniu, przy ubieganiu się o pracę, przy zakupie broni ani do podróży lotniczych.

Władze stanowe organizują serię warsztatów, które mają pomóc imigrantom w przygotowaniu potrzebnych dokumentów. Ostatnie odbyły się w Aurora z udziałem Toma Benigno. Przybyło ok. 50 dorosłych osób.

− Naszym zadaniem jest nie tylko informowanie o programie i wymaganych dokumentach. Pragniemy równocześnie ostrzec, by nieudokumentowani nie korzystali z pomocy oszustów, próbujących nieuczciwie zarabiać na imigrantach − powiedział Benigno.Ernesto Martinez, rzecznik biura sekretarza stanowego, zapewniał uczestników warsztatów, że „biuro w żadnym wypadku nie dzieli się uzyskanymi informacjami z władzami imigracyjnymi”.

Z szacunkowych ocen wynika, że do uzyskania tymczasowego prawa jazdy w Illinois może się kwalifikować 250 tys. obcokrajowców. Stworzony system umożliwia wydawanie 106 tys. tego typu dokumentów rocznie.

Przed złożeniem dokumentów koniecznie trzeba umówić się z urzędnikiem. W tym celu należy dzwonić po 1 listopada pod nr tel. 855-236-1155 lub zgłosić się za pośrednictwem portalu cyberdriveillinois.com. Proces wydawania prawa jazdy rozpocznie się 1 grudnia

(ak)

4 KOMENTARZE

  1. Illinois będzie czwartym amerykańskim stanem po Utah, Nowy Meksyk,Waszyngton gdzie dokument uprawniający do prowadzenia pojazdów będą mogły otrzymać osoby nieposiadające uregulowanego statusu imigracyjnego.Do kasy stanu wpłynie 3,7 mln dolarów.Poprawi się też bezpieczeństwo drogowe.
    A Jasio jak to Jasio nieomieszka głupa rżnąć.

    • Tylko glupi turysta zrobi ten krok na drodze ku wiecznej szczesliwosci , zludnej nadziei,ze beda spac spokojnie podajac swoj adres i status imigracyjny instytucji ,ktora ujawni jak zajdzie taka okolicznosc dane petenta. ….a ty zatokowy jestes jak zwukle do przodu tylko ci w tyle zostaje “intelygecie”.

REKLAMA

2119378853 views

REKLAMA

2119378942 views

REKLAMA

REKLAMA

2121175292 views

REKLAMA

2119379004 views

REKLAMA

2119379059 views

REKLAMA

2119379098 views