REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoIllinois pozywa Coinbase, największą giełdę kryptowalut

Illinois pozywa Coinbase, największą giełdę kryptowalut

-

Illinois dołączyło do dziewięciu innych stanów, które pozwały Coinbase, największą platformę handlu kryptowalutami w kraju. Pozew federalny przeciwko Coinbase złożyła Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC). W pozwach stwierdzono, że Coinbase działał jako nielicencjonowany broker.

Z pozwów federalnych i stanowych wynika, że Coinbase, nowojorska platforma handlu kryptowalut, złamał przepisy dotyczące papierów wartościowych, nie rejestrując się jako broker.

REKLAMA

Biuro Sekretarza Stanu Illinois twierdzi, że rejestracja dałaby potencjalnym inwestorom kryptowalut szansę na ocenę ryzyka. Sekretarz stanu Alexi Giannoulias napisał w oświadczeniu, że pozew przeciwko Coinbase został złożony, by „chronić konsumentów i inwestorów w Illinois i w całym kraju, aby zapewnić im możliwość podejmowania świadomych i bezpiecznych decyzji”. Dlatego Illinois dołączyło się do pozwu złożonego przeciwko Coinbase przez dziewięć innych stanów.

Biuro Sekretarza Stanu Illinois twierdzi, że wśród 3,5 miliona kont na platformie Coinbase ponad 140 tysięcy zostało wydanych inwestorom z Illinois.

Pozew federalny przeciwko Coinbase złożyła Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (U.S. Securities and Exchange Commission, SEC). Największej platformie handlu kryptowalutami w kraju zarzucono, że działa jak niezarejestrowana krajowa giełda papierów wartościowych. Federalna komisja podkreśliła, że dzięki temu Coinbase zarobił miliardy dolarów.

Coinbase w opublikowanym oświadczeniu napisał, że jest przekonany, że świadczone usługi nie można uznać za kupno i sprzedaż papierów wartościowymi w świetle prawa federalnego lub stanowego. Coinbase stracił jednak na wartości ponad 12 proc. po tym, jak Komisja Papierów Wartościowych wszczęła dochodzenie przeciwko tej firmie.

(tos)

REKLAMA

2094043376 views

REKLAMA

REKLAMA

2094043660 views

REKLAMA

2095840109 views

REKLAMA

2094043910 views

REKLAMA

2094044048 views

REKLAMA

2094044189 views