REKLAMA

2118792323 views

REKLAMA

2118792322 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoIllinois: Potężne cięcia w nakładach na usługi dla imigrantów

Illinois: Potężne cięcia w nakładach na usługi dla imigrantów

-

Zaledwie kilka dni temu gubernator Pat Quinn osobiście gratulował nowym obywatelom USA i chwalił inicjatywę, dzięki której mogli oni skorzystać z pomocy w przygotowaniu do egzaminu na obywatelstwo. W środę Quinn poinformował natomiast, że fundusze na ten cel obcina o 74 proc. Podobnie jak nakłady na inne usługi świadczone społeczności imigranckiej w Illinois. Przedstawiony przez gubernatora w środę budżet wprawił proimigranckie organizacje w osłupienie i oburzenie.

fot. Gubernator Quinn ograniczył wydatki na usługi dla imigarntów o 74 proc.

Stanowa Koalicja ds Imigrantów i Uchodźców (ICIRR) zwołała w czwartek specjalną konferencję prasową aby zwrócić uwagę na kolosalne cięcia, które dotkną imigrantów w Illinois. Pomimo, że według najnowszych danych Spisu Powszechnego liczba imigrantów z krajów Ameryki Łacińskiej i Azji wzrosła w ciągu ostatniej dekady o blisko 39 proc., władze stanu zdecydowały o zredukowaniu wydatków na rzecz społeczności imigrantów o blisko 6,5 miliona dolarów. Stanowi to redukcję dotychczasowych funduszy aż o 74 proc., ICIRR podkreśla, że w tym samym czasie gubernator zwiększył wydatki na stanowy Departament Świadczeń Społecznych o 8 proc. Organizacja uważa, że decyzja Quinna jest więc wyraźnie wymierzona w imigrantów i ich rodziny.

REKLAMA

ICIRR zaznacza, że cięcia w budżecie będą mieć bardzo dotkliwe skutki. Według ICIRR odczuje je ponad 470 tysięcy rodzin. W tej liczbie znajdzie się blisko 6,5 tysiąca dzieci, które nie będą mogły skorzystać z dożywiania w ramach programu SNAP. W skutek ograniczenia środków około 4 tysiące osób nie będą mogły uczestniczyć w programie dla nowych obywateli „New Americans Initiative”, który pomaga w procesie naturalizacji. ICIRR szacuje także że 17,5 tysiąca młodych matek straci dostęp do opieki w czasie ciąży i po narodzinach dziecka.

Gubernator podczas prezentacji nowego budżetu nie przedstawił co prawda szczegółowego uzasadnienia dla ostrych cięć, jednak wiadomo że zostały one podyktowane fatalną sytuacją finansową stanu i koniecznością poszukiwania oszczędności. Deficyt budżetowy Illinois wynosi ponad 15 miliardów dolarów. Aby spłacić zaległe długi stan musi pożyczyć 8,5 miliarda dolarów.

Przedstawiciele organizaji broniących praw imigrantów podkreślają, że zdają sobie sprawę z trudnej sytuacji finansowej. Ich zdaniem jednak szukanie oszczędności kosztem tych, którzy potrzebują pomocy w adaptacji do nowych warunków i są jedną z najsłabszych grup społecznych, jest karygodne.

in

9 KOMENTARZE

  1. zawsze pisza ze Stan musi oddac kasiore ale komu bo tego nigdzie nie wyczytalem. Komu tak naprawde musimy oddac ? ciekawe to wszystko tyle kasy maja z podatkow chociazbyza domy gdzie kazda chalupa placi tysiace a im wciaz brakuje. Ulice dziurawe ze mozna wjechac calym samochodem a oni wciaz zbieraja na bramkach, mandatach itd … itd i wciaz malo

REKLAMA

2118033869 views

REKLAMA

2118034005 views

REKLAMA

REKLAMA

2119830364 views

REKLAMA

2118034091 views

REKLAMA

2118034163 views

REKLAMA

2118034229 views