REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoIllinois nie zastosuje nowych wytycznych CDC

Illinois nie zastosuje nowych wytycznych CDC

-

Nowe wytyczne Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) łagodzące podejście do konieczności testowania w sytuacji kontaktu z osobą zakażoną, nie znajdą zastosowania w Illinois. Władze stanu uważają, że nowy zapis jest podyktowany nie nauką, a polityką.

Nowe wytyczne CDC nie wskazują na konieczność testowania osób, które przebywały w bliskim kontakcie z kimś zarażonym, a same nie mają symptomów choroby. Zrewidowane wytyczne zostały opublikowane na stronie internetowej CDC w poniedziałek 31 sierpnia. Wcześniej agencja zalecała testowanie każdego, kto przebywał przez minimum 15 minut w odległości mniejszej niż 6 stóp od osoby zarażonej, niezależnie od występowania objawów.

REKLAMA

Nowe wytyczne CDC i prezydenta Donalda Trumpa skrytykował gubernator Illinois J.B. Pritzker. Jak stwierdził, za nowymi wytycznymi nie stoi nauka ani zdrowie publiczne, a polityka. „Wiemy, że roznoszenie wirusa przez osoby asymptomatyczne jest poważnym problemem i powinniśmy testować wszystkich, którzy mają kontakt z ludźmi z potwierdzonym zakażeniem COVID-19” – oświadczył gubernator. „Wiemy, że prezydent nie wierzy nauce i chciałby zignorować pandemię, ale zadaniem instytucji zajmujących się zdrowiem jest trzymanie się nauki i dostarczanie prostych wytycznych dotyczących zdrowia publicznego, a nie uginanie się pod naciskiem politycznym”.

W odpowiedzi na zmiany w wytycznych CDC, chicagowski Departament Zdrowia Publicznego natychmiast opublikował własne wskazówki, w których czytamy, że testowanie jest nadal rekomendowane w sytuacji bliskiego kontaktu z zakażoną osobą, niezależnie od występowania symptomów choroby. Komisarz ds. zdrowia publicznego dr Allison Arwady oświadczyła także, że wcześniejsze zalecenia zostały podtrzymane, ponieważ w mieście nadal obserwuje się znaczącą transmisję choroby. Takie samo zalecenie wydał stanowy Departament Zdrowia Publicznego. „Wiele osób, które mają pozytywny wynik testu na COVID-19, nie miało symptomów choroby” – napisano w komunikacie departamentu. “(…) Z dowodów naukowych wynika, że takie osoby są w stanie przenieść wirusa na swoją rodzinę, przyjaciół, a nawet członków społeczności, którzy mogą zachorować i wymagać opieki medycznej czy nawet hospitalizacji, jeśli mają choroby towarzyszące”.

Nowymi wytycznymi federalnej agencji zaniepokojony jest również Anthony Fauci, immunolog i szef Krajowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych. „Niepokoi mnie interpretacja tych zaleceń i obawiam się, że da ludziom błędne założenie, że bezobjawowe rozprzestrzenianie się nie budzi większych obaw. W rzeczywistości tak jest” – powiedział na antenie telewizji CNN.

Dyrektor CDC Robert R. Redfield w świetle krytyki CDC za nowe podejście do testowania wystosował oświadczenie usiłujące wyjaśnić stanowisko agencji. Czytamy w nim, że każdy, kto potrzebuje się przetestować, może to zrobić. Natomiast nie każdy, kto chce się przetestować, koniecznie tego testu potrzebuje. „Kluczem jest zaangażowanie potrzebnego środowiska zdrowia publicznego w proces decyzyjny wraz z odpowiednimi działaniami następczymi” – napisał Redfield w oświadczeniu. Dyrektor Redfield oświadczył także, że zmiany w wytycznych dotyczących testów zostały wprowadzone po „zaktualizowanych zaleceniach” zespołu zadaniowego ds. koronawirusa z Białego Domu.

Mimo fali krytyki i sprzeciwu, nowe wskazówki na stronie CDC nie zostały zmienione. „Jeśli miałeś bliski kontakt (w promieniu 6 stóp) z osobą zakażoną COVID-19 przez co najmniej 15 minut, ale nie masz objawów, nie musisz wykonywać badania, chyba że jesteś osobą z grupy ryzyka lub świadczeniodawcą medycznym albo wykonanie badania zostało zlecone przez państwowego lub lokalnego urzędnika zdrowia publicznego” – czytamy na stronie CDC.

Zrewidowane wytyczne CDC, opublikowane w trudnym dla kraju momencie, zostały odrzucone przez władze stanowe, m.in. Illinois, Waszyngtonu, Kalifornii, Nowego Jorku i Kentucky. W całym kraju zachorowało dotąd prawie 6 mln osób, około 180 tys. zmarło. Specjaliści ds. zdrowia publicznego powtarzają, że masowe testowanie jest kluczowe w walce z wirusem.

(kk)

1 KOMENTARZ

  1. Gubernator Pritzker mówi o „science” i że postępuje zgodnie z „science”. Ciekaw jestem, czy Gubernator myślał o „science” jak podpisywał ustawę o nielimitowanej niczym aborcji czyli o nielimitowanej możliwości zabijania dzieci nienarodzonych? Czy „science” mówi, że dziecko nienarodzone bezpośrednio przed urodzeniem to bezkształtna masa, którą można wyrzucić na „śmietnik”? Wg „science” gubernatora JBP dziecko powstaje dopiero po urodzeniu, a przed urodzeniem nie jest dzieckiem. Tak samo uważają „postępowe” elity dla których aborcja jest największym osiągnięciem ludzkości i z której są najbardziej dumni.

REKLAMA

2103264222 views

REKLAMA

2103264455 views

REKLAMA

2105060847 views

REKLAMA

2103264598 views

REKLAMA

2103264698 views

REKLAMA

2103264807 views