REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Illinois ma autostradę im. Obamy

Illinois ma autostradę im. Obamy

-

Połączenie autostrady I-55 z Lake Shore Drive fot.Google Map

Nie udało się parlamentarzystom z Illinois ustanowić 4 sierpnia Dniem Baracka Obamy, udało się jednak nazwać jego imieniem odcinek autostrady stanowej 55.

REKLAMA

Wspólną rezolucją zgromadzenia ogólnego Illinois około 80-milowy odcinek autostrady I-55 został nazwany „Barack Obama Presidential Expressway”. Jest to odcinek pomiędzy autostradą I-294 a milą 202. niedaleko miejscowości Pontiac.

Projekt ustawy został wniesiony zimą przez demokratycznego posła stanowego La Shawna Forda w celu uhonorowania Baracka Obamy, który zanim został senatorem Stanów Zjednoczonych w 2004 r., najpierw był senatorem w stanie Illinois.

Pomysłodawcy uznali, że były prezydent jako senator stanowy często podróżował „pięćdziesiątką piątką” między Springfield a Chicago, stąd wybór tego odcinka jest jak najbardziej trafny.

Wiosną republikanie w parlamencie stanowym zablokowali ustawę, która miała dzień urodzin byłego prezydenta – 4 sierpnia – ustanowić Dniem Baracka Obamy. Miało to być święto Illinois, w czasie obchodów którego zamknięte byłyby agencje stanowe i szkoły publiczne.

(jm)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA