REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoIllinois i powiat Cook dobre w dystansowaniu społecznym

Illinois i powiat Cook dobre w dystansowaniu społecznym

-

Powiat Cook i stan Illinois otrzymały najwyższą ocenę w zastosowaniu tzw. dystansowania społecznego, zalecanego w obliczu rozprzestrzeniania się koronawirusa – według najnowszej analizy opartej na danych GPS.

W powiecie Cook codzienne przemieszczanie się mieszkańców spadło o 44 procent w porównaniu z czasem sprzed pandemii koronawirusa, zaś w całym Illinois – o nieco ponad 40 procent.

REKLAMA

Firma Unacast sporządziła tabelę, opartą na analizie naukowej danych z globalnego systemu pozycjonowania, GPS, mającą ocenić wysiłki poszczególnych stanów i powiatów w tzw. dystansowaniu społecznym. Dystansowanie społeczne, według federalnego centrum epidemiologicznego (Centers for Disease Control and Prevention, CDC) jest obecnie najlepszym sposobem na spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19.

Naukowcy skupili się na analizie zmian w dystansach przebywanych w całym kraju od czasów sprzed epidemii. 40-procentowy spadek w przemieszczaniu się oznaczał ocenę „A”, spadek 30-40 procent to ocena „B” i tak dalej. Najsłabszą ocenę „F” otrzymują obszary, gdzie zauważono tylko 10-procentowy spadek odbywanych podróży.

Pomiar przebywanego dystansu obrazuje, jak Amerykanie przystosowują się do nowej rzeczywistości w kilku kluczowych obszarach – pracy z domu, unikania wyjść w celach rozrywkowych, oraz odwoływania zaplanowanych podróży i wakacji. Te trzy kategorie są w stanie znacznie zredukować przejechaną drogę, mierzoną przez system GPS.

Podczas ostatniego, sobotniego pomiaru, w Illinois zanotowano nieco ponad 40-procentowy spadek w codziennym przemieszczaniu się mieszkańców.

Powiaty, w których przemieszczano się najmniej, to Edwards, Crawford, Macon, Pope i Menard. Najmniej do zaleceń dystansowania społecznego stosowali się mieszkańcy powiatów Washington, Fayette, Johnson, Massac i Cumberland.

W powiecie Cook codzienne przemieszczanie się mieszkańców spadło o 44 procent. Stan Michigan również zarobił ocenę A, Wisconsin i Indiana dostały B, podczas gdy Iowa i Michigan uzyskały słabą ocenę C.

(jm)

REKLAMA

2123331682 views

REKLAMA

REKLAMA

2123331699 views

REKLAMA

REKLAMA

2125128019 views

REKLAMA

2123331709 views

REKLAMA

2123331715 views

REKLAMA

2123331719 views