REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Illinois. Emeryci z Red Bud wygrali w Mega Millions

Illinois. Emeryci z Red Bud wygrali w Mega Millions

-

Merle i Patricia Butler, emerytowani mieszkańcy Red Bud w Illinois są posiadaczami trzeciego szczęśliwego odcinka Mega Millions wartego 218 mln dolarów. Dziś w ratuszu tej małej miejscowości położonej ok. 40 mil na południe od St. Louis, ujawnili swoją tożsamość.

fot.AP/Mieszkańcy Red Bud w stanie Illinois Merle Butler wraz z małżonką odebrali dziś wygraną w Mega Millions

REKLAMA

Zgodnie z regułami obowiązującymi w stanie Illinois zwycięzcy gier liczbowych nie mogą zachować anonimowości. Mieszkańcy Red Bud od 30 marca, czyli od chwili, kiedy ujawniono, że jeden z trzech szczęśliwych losów kupiono w lokalnym Moto Marcie wstrzymali oddech czekając na wiadomość, kto z ich sąsiadów został milionerem.

Podczas dzisiejszej ceremonii Merle Butler opowiadał o szczegółach sprzed ponad dwóch tygodni, kiedy całą Amerykę ogarnęło szaleństwo gry w Mega Millions, w której kumulacja nagrody sięgnęła 640 mln dolarów. Pan Butler spisał numery, które zobaczył w telewizji, a następnie sprawdził kupiony za trzy dolary odcinek. Kiedy odkrył, że jest posiadaczem szczęśliwego losu podzielił się tą wiadomością z małżonką, która “zaczęła chichotać i chichotała przez kolejne cztery godziny”.

Małżeństwo następnego dnia rano udało się do lokalnego banku, gdzie posiadało skrytkę i złożyło tam bezcenny odcinek loteryjny. – Ponieważ byliśmy jednymi z pierwszych klientów, jedna z pracownic banku zażartowała, że zapewne przychodzimy tak wcześnie, żeby zabezpieczyć wygrany kupon. Odpowiedziałem jej, że tak, właśnie z tego powodu tu jesteśmy, ale oczywiście nikt nie wziął tego serio – opowiadał dziś Merle Butler.

Czytaj także: Mieszkańcy Red Bud czekają na nazwisko szczęściarza

Emeryci z Red Bud, którzy zadeklarowali chęć wypłaty całej sumy (po potrąceniach podatkowych będzie to 158 mln dol.), niemal następnego dnia skontaktowali się z prawnikiem i doradcą finansowym. Dopiero tak przygotowani, postanowili się ujawnić.

65-latni pan Butler, który jest emerytowanym analitykiem komputerowym powiedział, że utrzymanie tajemnicy było o tyle łatwiejsze, że natychmiast wyjechał z żoną z miasteczka, by swobodnie móc się spotykać z osobami doradzającymi małżeństwu w zainwestowaniu wygranej sumy.

Pozostałe wygrane padły w Maryland i Kansas. Oba stany pozwalają zwycięzcom na zachowanie anonimowości.

MB

Zobacz także: “Trzej Amigos” wygrali w Mega Millions

“Mega ściema”, czyli tak zyskuje się rozgłos

Zobacz wideo CNN z dzisiejszej konferencji prasowej w Red Bud w stanie Illinois:

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA