REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoIllinois dostosowuje wytyczne dotyczące noszenia masek do zaleceń CDC, ale wspiera ich...

Illinois dostosowuje wytyczne dotyczące noszenia masek do zaleceń CDC, ale wspiera ich używanie

-

Gubernator J.B. Pritzker oraz Departament Zdrowia Publicznego Illinois ogłosili, że stan Illinois dostosuje stanowe rozporządzenia wykonawcze do najnowszych wytycznych CDC i uchyli przepisy IDPH nakładające obowiązek noszenia masek i dystansowania społecznego dla osób, które są w pełni zaszczepione. IDPH podkreśla, że przepisy te nadal obowiązują osoby, które nie przyjęły szczepionki.

Oświadczenie gubernatora przychodzi w ślad za wytycznymi Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), które mówią, że osoby w pełni zaszczepione mogą zaprzestać noszenia masek i dochowywania dystansu społecznego w większości miejsc wewnątrz i na zewnątrz budynków.

REKLAMA

CDC wymaga noszenia masek od wszystkich – niezależnie od tego, czy są zaszczepieni, czy nie – w placówkach służby zdrowia, w miejscach zgromadzeń i w środkach transportu. Ponadto, zgodnie z wytycznymi CDC, Stanowa Rada Edukacji Illinois oraz Departament Zdrowia Publicznego Illinois wymagają noszenia masek w szkołach. Illinois Department of Children and Family Services wymaga również noszenia masek w placówkach edukacji przedszkolnej.

„Zaszczepienie się jest najlepszą ochroną przed COVID-19 i najszybszym biletem powrotu do normalnego życia. Eksperci zdrowia publicznego twierdzą, że osoby w pełni zaszczepione mogą bezpiecznie zdejmować maski w większości miejsc, dlatego cieszę się, że podążamy za nauką i dostosowujemy politykę stanu Illinois do wytycznych CDC. Popieram również decyzje osób prywatnych i firm, które nadal będą nosić maski z powodu nadmiernej ostrożności, ponieważ pandemia jeszcze się nie skończyła” – napisał w oświadczeniu gubernator J.B.Pritzker.

Zarówno gubernator, jak i szefowa Departamentu Zdrowia Publicznego Ngozi Ezike podkreślają, że zniesienie obowiązku użycia masek oraz dystansowania społecznego dotyczą wyłącznie osób zaszczepionych. Osoby niezaszczepione nadal mają obowiązek dochowywania tych reguł.

O szczegółach nowych przepisów napiszemy w weekendowym wydaniu „Dziennika Związkowego”.

(kk)

REKLAMA

2123322918 views

REKLAMA

REKLAMA

2123322934 views

REKLAMA

REKLAMA

2125119254 views

REKLAMA

2123322944 views

REKLAMA

2123322950 views

REKLAMA

2123322954 views