REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Ile nas kosztują podróże burmistrza

Ile nas kosztują podróże burmistrza

-

Burmistrz Rahm Emanuel spotkał się z zarzutem rozrzutności na koszt podatników podczas swoich licznych podróży, w których łączył interesy miasta z polityką.

fot.2bgr8/Wikipedia/Kamil Krzaczyński
fot.2bgr8/Wikipedia/Kamil Krzaczyński

REKLAMA

Jak ujawniła „Chicago Tribune”, burmistrz w ciągu dwu i pół pierwszych lat na stanowisku podróżował po kraju co najmniej 56 razy. Przynajmniej w 9 przypadkach pieniądze podatników były użyte w wyjazdach łączących sprawy miejskie z kampanią wyborczą, a w sześciu – w podróżach zupełnie nie związanych z miastem.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy Emanuel unikał konkretnych sformułowań, stwierdził natomiast, że „wszystko odbywa się zgodnie z prawem”.

Na zarzut, że w czasie pierwszych 31 miesięcy sprawowania swojej funkcji odwiedził Waszyngton D.C. aż 30 razy, przytoczył liczne ulepszenia Czerwonej Linii oraz nowe stacje i przebudowę torów, usprawniające działanie Niebieskiej Linii kolejki CTA. „Urzędem, który w Waszyngtonie odwiedzałem najczęściej, jest Departament Transportu i Komunikacji”, powiedział.

Z dochodzenia dziennikarskiego, przeprowadzonego przez „Chicago Tribune” i opublikowanego w ubiegłym tygodniu, wynika, że społeczeństwo nie było informowane o większości podróży burmistrza, w czasie których wydawał on tysiące dolarów podatników na noclegi w luksusowych hotelach i drogie bilety lotnicze.

Administracja burmistrza zapewniła, że zwróci on do kasy miejskiej część pieniędzy z kwestionowanych wydatków, m.in. za czterodniowy pobyt w hotelu, kosztującym 1 800 dol. za noc, podczas drugiej inauguracji prezydenta Obamy.

Od maja 2011 r. do końca 2013 r. biuro burmistrza wydało co najmniej 325 tys. dol. na podróże Emanuela, jego personelu i lobbystów w Springfield. Nie wiadomo jeszcze, jak kształtowały się te wydatki w pierwszym kwartale bieżącego roku.

Suma 325 tys. dol. nie obejmuje większości kosztów wynajmu prywatnych samochodów. Biuro burmistrza szacuje je na 15 tys. dol. rocznie.

(kc)

1 KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks