REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Ile kosztuje pozyskanie firmy Amazon?

Ile kosztuje pozyskanie firmy Amazon?

-

fot.Pixabay.com/Amazon

Chicago, stan Illinois i powiat Cook przygotowały wspólną ofertę dla firmy Amazon. Pakiet inicjatyw, które mają zachęcić wysyłkowego giganta do budowy swojej siedziby głównej w Chicago sięgnął 2 mld dolarów.

REKLAMA

Stan zaoferował znaczne ulgi podatkowe, bo sięgające 1,32 mld dol., do nich dołączyły powiat Cook i Chicago z ofertą zniżek podatkowych na łączna sumę 60 mln. Gubernator Rauner zaproponował także w wysłanej do Amazona propozycji, pokrycie kosztów szkolenia nowych pracowników.

Ale nie koniec na tym lukratywnych zachęt. Także stanowy, powiatowy i miejski departament transportu dołączył ze swoimi propozycjami usprawnienia infrastruktury za całe 450 mln dol.

Wskazano także Amazonowi 10 lokalizacji, gdzie w przyszłości może powstać druga kwatera główna firmy. Osiem z nich znajduje się w granicach miasta.

Za pakietem poszły także obietnice; jeśli nasz region znalazłby się na liście branych pod uwagę lokalizacji, władze mówią o dalszych promocyjnych propozycjach.

O Amazon bije się 238 miast i regionów w Ameryce Północnej. Decyzja w sprawie wyboru miasta zapadnie w 2018 r., a budowa nowej siedziby firmy ma ruszyć w 2019 roku. (tz)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks