REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Historyczna fuzja sieci szpitali. Skorzystają pacjenci

Historyczna fuzja sieci szpitali. Skorzystają pacjenci

-

Advocate Health Care, największy system opieki zdrowotnej w Illinois i NorthShore University HealthSystem, działający głównie na północnych  przedmieściach Chicago, dokonają fuzji. Powstanie w ten sposób licząca 16 szpitali sieć placówek medycznych pod nazwą Advocate NorthShore Health Partners.

Z danych finansowych za rok 2013 wynika, że wspólnie, obydwa systemy wygenerują zyski rzędu 6,5 mld dolarów. Drugi pod względem dochodów w stanie jest Presence Health, sieć licząca 12 szpitali, która powstała w 2012 r. z połączenia Resurrection Health Care i Provena Health. Zyski tego systemu szacowano w roku 2013 na 2,7 mld dolarów − donosi “Crain’s Chicago Business”.

REKLAMA

Połączenie Advocate i NorthShore już zostało uznane za największą fuzję systemów opieki zdrowotnej w najnowszej historii Illinois. Równocześnie stanowi ono kolejny krok w działaniach na rzecz konsolidacji lokalnych szpitali. Obecność placówki medycznej w dużym systemie znacząco obniża przeciętny koszt leczenia pacjenta.

Chicagowski rynek opieki zdrowotnej jest jednym z najbardziej rozdrobnionych w kraju, a ostatnie połączenie pozwoli na jego przynajmniej częściową konsolidację.  Po zatwierdzeniu przez władze stanowe Advocate NorthShore znajdzie się wśród największych systemów w kraju, zarówno w kategorii wielkości dochodów, jak i liczby szpitali.

Zarządzaniem nowego systemu zajmie się 56-letni James Skogsberg, obecny dyrektor Advocate wspólnie z dyrektorem wykonawczym NorthShore, 63-letnim Markiem Neamanem. Ten ostatni zgodził się piastować to stanowisko przez przynajmniej dwa lata od dokonania fuzji, która nastąpi z początkiem 2015 roku. (ak)

fot.tpsdave/pixabay.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks