REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoHandel ludzkimi narządami w Chicago?

Handel ludzkimi narządami w Chicago?

-

fot.123RF Stock Photos/pixabay.com
fot.123RF Stock Photos/pixabay.com

Krematorium z Schiller Park i  firma z Rosemont mogą być podejrzane o niezgodne z przeznaczeniem wykorzystanie części ciała człowieka, które oryginalnie zostały przekazane w charakterze donacji na cele naukowe.

Federalni śledczy przeprowadzili rewizję w krematorium w Schiller Park i w firmie w Rosemont, która zajmuje się dostawą narządów i części ludzkiego ciała głównie do instytucji naukowych  w celach badawczych.  Akcja jest częścią większego śledztwa w kilku stanach, mającego na celu zdemaskowanie przemytu oraz nielegalnej sprzedaży organów ludzkich na przeszczepy.

REKLAMA

Obydwie podchicagowskie firmy, Cremation Service Inc.  w Schiller Park oraz  Biological Resource Center w Rosemont, maja tych samych właścicieli. Są nimi ojciec i syn Donald Green i Donald Green II − prominenci lokalnego sektora pogrzebowego.

Rewizje w obydwu firmach przeprowadzili agenci FBI i Federalnego Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC). W rezultacie  przeszukania skonfiskowano m.in. setki dokumentów, które zostały zabrane przez agentów w wielkich pudłach.

Jak dotąd władze federalne nie postawiły nikomu oficjalnych zarzutów.

Podobne akcje przeprowadzone zostały wcześniej w krematoriach i punktach dystrybucji części ludzkiego ciała  w Michigan, Arizonie i Oregonie. Telewizja w Detroit podała, że były one przechowywane w lodzie − a więc tak, jak do transplantacji − a nie w formalinie, jak w przypadku przeznaczenia na badania naukowe. Właściciel placówki w Michigan, profesor uniwersytetu, był podejrzany o handel skradzionymi narządami do przeszczepu.

Adwokat obu podchicagowskich przedsiębiorstw wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że  prowadzą one nie tylko legalną, ale wręcz wzorcową działalność  biznesową, a dochodzenie tylko potwierdzi wysokie standardy, jakich przestrzegają placówki dostarczające ważnych usług rodzinom dawców organów oraz  instytucjom medycznym.

(ao)

fot.123RF Stock Photos/pixabay.com

REKLAMA

2114854902 views

REKLAMA

2114855134 views

REKLAMA

REKLAMA

2116651524 views

REKLAMA

2114855274 views

REKLAMA

2114855373 views

REKLAMA

2114855481 views