REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Gutierrez przedstawił projekt chroniący Dreamersów

Gutierrez przedstawił projekt chroniący Dreamersów

-

Luis Gutierrez fot.Thais Llorca/EPA

Kongresman z Chicago, a jednocześnie zagorzały obrońca praw imigrantów Luis Gutierrez przedstawił własny projekt ustawy mający chronić grupę Dreamersów, czyli młodych nieudokumentowanych imigrantów przywiezionych do Stanów Zjednoczonych jako dzieci.

REKLAMA

Przedstawiony w piątek, 28 lipca American Hope Act toruje Dreamersom drogę do obywatelstwa. Do tej pory projekt zyskał poparcie 117 demokratów.

Odkąd dziesięć stanów, z republikańskim prokuratorem generalnym Kenem Paxtonem na czele, zagroziło zakwestionowanie w sądzie programu DACA, jeśli prezydent nie zakończy go do 5 września, posypały się propozycje ustawodawcze mające na celu ochronę grupy Dreamersów.

Do Senatu trafiła m.in. nowa wersja Dream Act, współautorstwa senatora z Illinois Dicka Durbina. Do izby niższej oprócz projektu Gutierreza trafiły wcześniej przynajmniej dwa inne ponadpartyjne projekty ustaw chroniące Dreamersów.

W czerwcu prezydent Trump ogłosił, że na razie nie będzie deportował Dreamersów, dodał jednak, że nie podjął jeszcze decyzji w sprawie ich długoterminowego losu.

Z programu DACA (Deferred Action for Childhood Arrivals), polegającego na odroczeniu deportacji osób, które przyjechały do USA jako dzieci, skorzystało do tej pory ponad 700 tys. nieudokumentowanych imigrantów.
(jm)

4 KOMENTARZE

  1. Haha 700,000 osób * $465 = $325,500,00 * 3 (załóżmy że od początku programu już 3 razy odnawiali)=$976,500,000
    I niech jeszcze ktoś mi powie że to nie jest opłacalne. Od 2012 roku to rządu trafiło prawie miliard dolarów z tego programu. Lepiej żeby coś zrobili bo ludzie stracą cierpliwość. Płacą po $465 co 2 lata in nic w zamian nie mają. Tylko do PRACY. Dość z wyzyskiem.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks