REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoGubernator Rauner za Biblioteką Obamy i Muzeum Lucasa

Gubernator Rauner za Biblioteką Obamy i Muzeum Lucasa

-

Bruce Rauner fot.Dariusz Lachowski
Bruce Rauner fot.Dariusz Lachowski

Gubernator Bruce Rauner zatwierdził ustawę, która pozwala na zbudowanie Muzeum Prezydenta Baracka Obamy i Muzeum George’a Lucasa na terenach należących do parków publicznych. Wraz z podpisem gubernatora usunięta została ostatnia formalna przeszkoda na drodze do powstania obu placówek. Ustawa może jednak zostać zaskarżona w sądzie przez ekologów.

Gubernator Rauner stwierdził, że regulacja jest korzystna dla ekonomii Chicago oraz  Illlinois.  Jak podkreślił, biblioteka i muzeum przyciągną turystów i zwiedzających, przyczynią się do utworzenia nowych miejsc pracy i do zwiększenia dochodów stanu z podatków.

REKLAMA

Powstaniu obu placówek na terenach publicznych parków na jeziorem Michigan sprzeciwiali się ekolodzy, m.in. Friends of the Parks, ale po sfinalizowaniu formalności przez gubernatora organizacja  nie podjęła jeszcze żadnych kroków prawnych. Dodatkowo sondaże wykazały, że znakomita większość mieszkańców na południu miasta popiera powstanie Biblioteki Obamy. Natomiast Muzeum Lucasa zostało przyjęte z mieszanymi uczuciami ze względu na kontrowersyjny projekt architektoniczny.

Jak już informowaliśmy, Chicago wygrało konkurs na bibliotekę prezydencką. Fundacja ds. biblioteki jeszcze wprawdzie nie wydała oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, ale wiadomość przeciekła do mediów z wiarygodnych źródeł.  Biblioteka ma powstać na terenie sąsiadującym z kampusem Uniwersytu Chicagowskiego, na którym Obama wykładał prawo konstytucyjne. W tej samej dzielnicy, Kenwood-Hyde Park, znajduje się dom prezydenckiej rodziny.

Konkurs przegrały dwa miasta − Honolulu, gdzie Obama się urodził i Nowy Jork, gdzie znajduje się Columbia University – alma mater prezydenta. Intensywne starania o Bibliotekę Obamy i Muzeum Lucasa prowadził burmistrz Chicago Rahm Emanuel przy poparciu przywódców w parlamencie stanowym.

(ao)

REKLAMA

2115068850 views

REKLAMA

2115069082 views

REKLAMA

REKLAMA

2116865472 views

REKLAMA

2115069222 views

REKLAMA

2115069321 views

REKLAMA

2115069429 views