REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Gubernator Rauner spotkał się z delegacją z Polski

Gubernator Rauner spotkał się z delegacją z Polski

-

fot.Office of the Governor Bruce Rauner

Gubernator Bruce Rauner złożył 4 października wizytę w siedzibie Polsko-Amerykańskiej Izby Handlowej w Chicago, gdzie podczas lunchu spotkał się z przedstawicielami organizacji oraz z delegacją z Krakowa i regionu małopolskiego.

REKLAMA

Jak stwierdził Rauner, Polska jest długoletnim partnerem handlowym Illinois i Amerykanie polskiego pochodzenia mają ogromny wpływ na rozwój gospodarczy i kulturalny stanu.”Illinois i Polskę łączą mocne więzi na różnych ważnych polach. Kwitnie również współpraca z Gwardią Narodową Illinois” – oświadczył gubernator w komunikacie prasowym.

Zdaniem prezesa PAIH Stanleya Skocznia spotkanie było znakomitą okazją do podtrzymania dialogu między jego organizacją, Polską a władzami stanu Illinois. Skoczeń zauważył, że Małopolska staje się szybko regionem o nowoczesnej ekonomii, dlatego wizyta w Chicago stanowi wspaniałą szansę na rozwinięcie współpracy z korzyścią dla obu stron.

W 30-osobowej polskiej delegacji byli przedstawiciele władz Krakowa i Małopolski, a także zarządu krakowskiego portu lotniczego oraz PLL LOT.

Warto przypomnieć, że Illinois ma drugą pod względem wielkości w USA populację Amerykanów polskiego pochodzenia oraz współpracuje z czterema miastami w Polsce w ramach programu miast siostrzanych. Stanowy Departament Handlu i Rozwoju Ekonomicznego (Illinois Department of Commerce and Economic Opportunity) podaje, że Illinois zajmuje szóste miejsce w kraju pod względem eksportu i importu z Polską. (ao)

fot.Office of the Governor Bruce Rauner

fot.Office of the Governor Bruce Rauner

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks