REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Gubernator R-O-Z-P-A-T-R-U-J-E projekt ustawy

Gubernator R-O-Z-P-A-T-R-U-J-E projekt ustawy

-

Gubernator Pat Quinn pochwalił się znajomością ortografii, kiedy gratulując dwojgu stanowym laureatom krajowego konkursu Spelling Bee, został zapytany przez reportera, jakie zajmuje stanowisko w sprawie ustawy o emeryturach. Na pytanie, czy zamierza V-E-T-O projekt, gubernator odpowiedział: „R-E-V-I-E-W. Wciąż rozpatrujemy tę propozycję”.

Sriram Hathwar i Ansun Sujoe - zwycięzcy tegoroczej edycji "Spelling Bee" fot.Facebook
Sriram Hathwar i Ansun Sujoe – zwycięzcy tegoroczej edycji “Spelling Bee” fot.Facebook

REKLAMA

Jak przypomina „Chicago Tribune”, w poniedziałek upływa termin, w którym Quinn ma się wypowiedzieć na temat ustawy, która podniesie wiek emerytalny i obniży świadczenia dla niektórych pracowników miejskich, a także zmusi miasto do zwiększenia wpłat na fundusz emerytalny.

Quinn, który opowiada się za obniżeniem podatku od nieruchomości, może znaleźć wyjście z konfliktowej sytuacji w przyjętej ostatnio przez legislaturę stanową ustawie, pozwalającej radnym podnieść podatek od telefonów o 1,4 dol., do 3,9 dol. miesięcznie. Podatek ten, pomyślany jako fundusz dla centrali 911, może być przeznaczany na inne cele.

Obok kwetstii politycznych związanych z ortografią trzeba odnotować,  że lokalnymi laureatami krajowego konkursu ortograficznego są: Alia Abiad, aktualna absolwentka McClure Junior High School w Western Springs (5. miejsce) i Pranav Sivakumar, uczeń drugiej klasy liceum w Barrington (2. miejsce w 2013 roku).

(kc)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks