REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoGubernator Pritzker zapowiada fazę pomostową na 14 maja

Gubernator Pritzker zapowiada fazę pomostową na 14 maja

-

Faza pomostowa reaktywacji gospodarki Illinois ma się rozpocząć 14 maja i przedsiębiorstwa i inne operacje w stanie mogą zostać w pełni uruchomione do 11 czerwca – zapowiedział gubernator J.B. Pritzker. Miasto Chicago ma swój własny harmonogram reaktywacji ekonomii do 4 lipca.

Gubernator Pritzker poinformował 6 maja, że stan jest na dobrej drodze, aby 14 maja przejść do „fazy pomostowej”, która zwiększy przepustowość większości biznesów i miejsc spotkań towarzyskich. Gubernator powiedział, że spadek nowych przypadków COVID-19, liczba zaszczepionych i stabilizacja liczby hospitalizacji pozwalają przenieść stan do kolejnej fazy reaktywacji gospodarki stanu, o ile nic się pogorszy w danych liczbowych.

REKLAMA

Faza ta zostanie naturalnie opóźniona, jeśli liczba zachorowań i poziom hospitalizacji wzrosną. „Wszyscy widzieliśmy podczas tej pandemii, że ten wirus i jego warianty okazały się nieprzewidywalne” – powiedział Pritzker. „Statystyki, które dziś wyglądają dobrze, nie dają gwarancji, że sprawy będą wyglądać dobrze za tydzień, dwa tygodnie, za miesiąc”.

Pritzker złożył oświadczenie na konferencji prasowej, na której on i dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego Illinois Ngozi Ezike ogłosili, że szczepionki COVID-19 są udostępniane lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej i innym lekarzom ogólnym w całym stanie, co ma zwiększyć liczbę osób zaszczepionych. Zapotrzebowanie na szczepionki spadło gwałtownie w ciągu ostatnich kilku tygodni. W szczytowym momencie szczepiono 132 tys. osób dziennie. Według najnowszych danych IDPH, szczepi się średnio 70 tys. osób dziennie.

Poziom zachorowań i liczba hospitalizacji nadal spadają. W ciągu ostatniego tygodnia stan odnotowuje średnio 2 tys. nowych przypadków COVID-19 dziennie.

W fazie pomostowej restauracje, obecnie otwarte z 25 proc. przepustowością, przejdą do 30 proc. przepustowości wewnątrz i 50 proc. na zewnątrz. Centra fitness, biura, firmy zajmujące się opieką osobistą i sprzedawcy detaliczni będą mogły przejść z obecnie 50 proc. przepustowości do 60 proc. Muzea przejdą z 25 proc. do 60 proc. pojemności miejsca.

Imprezy takie jak wesela, spotkania towarzyskie wewnątrz będą mogły liczyć od 50 do 250 osób, imprezy na zewnątrz – 500.

Masowe imprezy, takie jak wydarzenia sportowe i spektakle teatralne będą dozwolone przy 60 proc. przepustowości miejsca. Podobny poziom zostanie utrzymany w ogrodach zoologicznych.

Faza 5 ponownego otwarcia gospodarki nie zakłada żadnych ograniczeń przepustowości miejsca.

Miasto Chicago ma swój własny program reaktywacji ekonomii miasta. Burmistrz Lori Lightfoot zapowiedziała  niedawno, że do 4 lipca zostaną zniesione ograniczenia  liczebności zgromadzeń.

Katarzyna Korza
[email protected]

Katarzyna Korza
[email protected]

REKLAMA

2123152269 views

REKLAMA

REKLAMA

2123152286 views

REKLAMA

REKLAMA

2124948606 views

REKLAMA

2123152296 views

REKLAMA

2123152302 views

REKLAMA

2123152306 views