REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Gubernator Pritzker: uzbrójmy się w cierpliwość w oczekiwaniu na wyniki wyborów

Gubernator Pritzker: uzbrójmy się w cierpliwość w oczekiwaniu na wyniki wyborów

-

Gubernator JB Pritzker apeluje o cierpliwości w oczekiwaniu na wyniki wyborcze, które mogą być ogłoszone z opóźnieniem ze względu na rekordową liczbę głosów oddanych korespondencyjnie. Ostrzegał także przed dezinformacją w mediach społecznościowych. 

„Prawdopodobnie niektóre wyniki wyścigów wyborczych w Illinois poznamy w środę, czwartek albo w piątek” – powiedział w poniedziałek gubernator Pritzker. „Każdy głos należy policzyć, szczególnie na szczeblu krajowym. Bardzo ważne jest, abyśmy uzbroili się w  cierpliwość w przypadku wyborów prezydenckich” – dodał.

Gubernator ostrzegał również przed pozyskiwaniem informacji o wynikach wyborczych wyłącznie z mediów społecznościowych. W tym kontekście wyrażał obawy dotyczące „zagranicznych aktorów”, w szczególności Rosji, Iranu i innych krajów, które sieją dezinformację i promują teorie spiskowe w internecie.

Na poniedziałkowym briefingu poświęconym sytuacji epidemicznej w Illinois, odnosząc się do dnia wyborczego, gubernator Pritzker potwierdził, że postawił Gwardię Narodową Illinois w stan gotowości na wypadek protestów powyborczych. Dopytywany nie podał żadnych dodatkowych informacji. Zmobilizowana jest także stanowa policja, która jest gotowa interweniować, jeśli dojdzie do ewentualnych zamieszek.

(tos)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks