REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoGubernator Pritzker: przestańcie atakować na moją rodzinę 

Gubernator Pritzker: przestańcie atakować na moją rodzinę 

-

Gubernator J.B. Pritzker spędzi Święto Dziękczynienia ze swoim synem w Illinois, podczas gdy reszta jego rodziny będzie na Florydzie. Pierwsza rodzina Illinois decyzję  o świętowaniu osobno podjęła w związku z serią pogróżek i nienawistnych wpisów w mediach społecznościowych, o których gubernator poinformował w tym tygodniu. Jednocześnie zaprzeczył, by na zdjęciu krążącym w internecie była jego córka.

Chodzi o zdjęcie w mediach społecznościowych, które rzekomo miało przedstawiać nastoletnią córkę gubernatora Pritzkera w otoczeniu kilkunastu młodych osób w ogródku jednej z restauracji w centrum Chicago. Takie zachowanie jest pogwałceniem obostrzeń wprowadzonych przez gubernatora dotyczących limitu osób przy stolikach. W komentarzach pojawiły się opinie, że córka gubernatora otwarcie nie stosuje się do restrykcji wprowadzonych przez ojca.

REKLAMA

„Zdjęcie fałszywie identyfikujące moją córkę zaczęło krążyć w mediach społecznościowych dzięki pomocy trolli (internetowych) przenikających media społecznościowe” – powiedział we wtorek Pritzker.

Chociaż biuro gubernatora w opublikowanym oświadczeniu stanowczo zaprzeczyło, że zdjęcie przedstawia jego córkę Theodorę “Teddi” Pritzker, sprawa i tak eksplodowała w mediach społecznościowych.

„Moje biuro wydało oświadczenie, w którym wyjaśniło, że nie była to moja córka, ale to nie powstrzymało republikańskich urzędników wybranych w wyborach, sieci publikacji propagandowych w stanie i kilku ‘radiowców’, by w dalszym ciągu wmawiać to ludziom, mimo świadomości, że to kłamstwo” – mówił gubernator.

Pritzker dodał, że „wiadomości z pogróżkami” doprowadziły do  podjęcia przez jego rodzinę bardzo trudnej decyzji, by nie spędzać po raz pierwszy Świąt Dziękczynienia razem.

W emocjonalnym wystąpieniu we wtorek na briefingu poświęconym pandemii, apelował do swoich przeciwników, by zaprzestali ataków na jego dzieci.

„Postawcie się na miejscu licealistki, której osoba wykorzystywana jest do ataków na jej ojca przez jego przeciwników politycznych” – mówił. „Postawcie się na moim miejscu. Codziennie do mojego biura napływają pogróżki, podczas gdy niedawno słyszeliśmy o spisku z planami porwania (gubernator Michigan Gretchen Whitmer), w jednym z sąsiednich stanów”.

Gubernator Pritzker powiedział, że jest w stanie poradzić sobie z atakami ludzi porównujących go do Hitlera, czy wykorzystujących jego wizerunek na tablicach z antysemickimi hasłami. „To jest coś z czym muszę się zmagać, aby zapewnić bezpieczeństwo stanowi i jego mieszkańcom, ale moje dzieci muszą być poza zasięgiem” – podkreślał.

To właśnie sytuacja związana z atakiem na jego córkę ostatecznie skłoniła pierwszą rodzinę Illinois do rezygnacji ze wspólnego spędzania Święta Dziękczynienia wspólnie. Małżonka Pritzkera z córka będzie w ich posiadłości na Florydzie, a gubernator z synem pozostanie w Chicago.

Gubernator Pritzker na wtorkowej konferencji poinformował, że  jeden z prawników, który otwarcie walczy z restrykcjami wprowadzonymi z powodu pandemii koronawirusa, ogłosił w mediach społecznościowych, że oferuje nagrodę pieniężną za wszelkie zdjęcia jego rodziny z przyjaciółmi w okresie świątecznym.

Ma to związek z apelem do mieszkańców, by w związku ze wzrostem nowych zachorowań na Covid-19 odłożyli wszelkie, w tym wyjazdowe, plany w Thanksgiving,  i świętowali w gronie domowników.

„Znany prawnik, któremu bardziej zależy na nagłówkach w prasie niż na wygrywaniu spraw, zaoferował nagrodę na swojej stronie na Facebooku, oferując pieniądze za nękanie mojej rodziny w Święto Dziękczynienia” – powiedział Pritzker. „Prawdziwa nagroda pieniężna, w tym za nękanie moich dzieci” – zakończył gubernator, apelując o zaprzestanie ataków na jego rodzinę.

(tos)

1 KOMENTARZ

  1. Facet nie powinien narzekać. Szefowie mediów społecznościowych zapewnili zwycięstwo Bidenowi i powinien podziękować im. Będzie mógł czuć się w następnych latach (dwóch latach?) pracy na stanowsku gubernatora jak pączuś w maśle. Biden i Pelosi przyślą pieniądze (jeżeli im senat nie przeszkodzi). Zacznie się bezproblemowe życie, a szczepionka wyprodukowana przy udziale Trumpa może pokonać wirusa. Tego oczywiście nikt nie przyzna. Szefowie firm farmaceutycznych jakby się wstydzili, że podpisywali umowy dot. szczepionki z administracją Trumpa. Komunistyczne lewactwo twierdzi, że Trump nic nie robił i ponosi bezpośrednią odpowiedzialność za wszystkie zgony. Komunistyczny mob internetowy niszczący tradycyjną Amerykę ma znaczną przewagę nad konserwatystami i pan gubernator powinien się zwrócić do nich o specjalną ochronę.

REKLAMA

2107565059 views

REKLAMA

2107565290 views

REKLAMA

2109361681 views

REKLAMA

2107565431 views

REKLAMA

2107565530 views

REKLAMA

2107565638 views