REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoGubernator Pritzker przegrał walkę o maski w szkołach w Illinois

Gubernator Pritzker przegrał walkę o maski w szkołach w Illinois

-

Zapowiada apelację w Sądzie Najwyższym

Sąd oddalił apelację gubernatora Illinois J.B. Pritzkera dotyczącą decyzji sędzi z południa Illinois, która wcześniej odrzuciła nakaz noszenia masek we wszystkich szkołach w Illinois w celu zapobiegania rozprzestrzeniania się COVID-19. Oznacza to, że poszczególne okręgi szkolne mogą same decydować, czy chcą kontynuować wymóg noszenia masek w szkołach.

REKLAMA

Po decyzji sądu apelacyjnego, która zapadła w czwartek późnym wieczorem, gubernator Pritzker zasygnalizował w piątek, że sprawę masek skieruje do Sądu Najwyższego Illinois. Z kolei chicagowskie kuratorium oświaty (Chicago Public Schools, CPS) w piątek rano zapowiedziało, że w chicagowskich szkołach maski pozostają.

Orzeczenie sądu apelacyjnego zapadło dwa tygodnie po tym, jak sędzia z południa Illinois orzekła przeciwko stanowemu obowiązkowi noszenia masek w szkołach publicznych. Sąd okręgowy powiatu Sangamon rozpatrywał pozwy złożone przez rodziców i nauczycieli z ponad 150 okręgów szkolnych, w tym chicagowskiego (CPS).

Decyzja sądu zapadła również tydzień po tym, jak gubernator Pritzker wyznaczył 28 lutego jako dzień, od kiedy przestaje obowiązywać nakaz noszenia masek w większości miejscach publicznych w Illinois, ale nie w szkołach.

Sąd apelacyjny Illinois zaznaczył w swojej decyzji, że poszczególne okręgi szkolne mogą samodzielnie decydować, czy chcą utrzymać przepisy o noszeniu masek w swoich budynkach szkolnych i stosowaniu innych środków ostrożności.

Władze CPS w rozesłanym w piątek rano e-mailu potwierdziły, że zgodnie z najnowszą decyzją sądu apelacyjnego CPS ma upoważnienie do egzekwowania środków epidemiczno-sanitarnych związanych z pandemią, w związku z tym maski w chicagowskich szkołach pozostają.

„Będziemy nadal przestrzegać naszych sprawdzonych protokołów do czasu, aż nasi partnerzy zajmujący się zdrowiem publicznym stwierdzą, że ograniczenia można bezpiecznie znieść” – napisało CPS.

Pozostałe okręgi szkolne w Illinois mogą same zdecydować, czy chcą wymagać od uczniów i personelu noszenia masek, czy też dać im swobodę wyboru.

(jm)

REKLAMA

2096986770 views

REKLAMA

REKLAMA

2096987003 views

REKLAMA

REKLAMA

2098783397 views

REKLAMA

2096987150 views

REKLAMA

2096987251 views

REKLAMA

2096987362 views