REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoGubernator Pritzker podał wytyczne do pełnego otwarcia 11 czerwca

Gubernator Pritzker podał wytyczne do pełnego otwarcia 11 czerwca

-

Gubernator J.B. Pritzker wydał w piątek wytyczne dla fazy 5. planu Restore Illinois, która wejdzie w życie 11 czerwca i oznacza ponowne pełne otwarcie wszystkich biznesów.

Wytyczne te oznaczają, że wszystkie biznesy, parki rozrywki i sale z miejscami siedzącymi dla widzów będą mogły rozpocząć działalność w pełnym wymiarze. Bez ograniczeń będą mogły odbywać się duże imprezy, konwencje i konferencje.

REKLAMA

Zgodnie z zaleceniami Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) stan znosi wymóg noszenia masek w szkołach na zewnątrz.

Wytyczne te pojawiają się w momencie, gdy w Illinois wskaźnik zachorowań w stanie spadł poniżej 2 proc., a ponad połowa populacji stanu została w pełni zaszczepiona. Konsekwentnie od początku maja padają również wskaźniki hospitalizacji.

„Po roku pełnym wyzwań Illinois osiągnęło decydujący moment w naszych wysiłkach, aby pokonać COVID-19” – powiedział gubernator JB Pritzker. „Dzięki ciężkiej pracy mieszkańców w całym stanie, Illinois wkrótce powróci do życia, jakie znaliśmy wcześniej – powrót do imprez, zgromadzeń i w pełni otwartej na nowo gospodarki, przy czym niektóre z przyjętych przez nas wytycznych dotyczących bezpieczeństwa nadal będą obowiązywać”.

Po wejściu w fazę 5. osoby w pełni zaszczepione mogą zrezygnować z noszenia masek poza sytuacjami, w których są one wymagane przepisami federalnymi, stanowymi, lokalnymi, plemiennymi lub terytorialnymi – mogą to być również wewnętrzne przepisy biznesów i zakładów pracy.

Illinois nadal zaleca noszenie masek przez osoby niezaszczepione, a niezależnie od zaszczepienia wymagać tego będzie od osób podróżujących transportem publicznym, w miejscach zbiorowych, w placówkach opieki zdrowotnej, a także w szkołach, przedszkolach i instytucjach edukacyjnych.

Przedsiębiorstwa i lokalne władze mogą wprowadzić dodatkowe środki zaradcze, które uznają za stosowne.

Faza 5. oznacza możliwość organizacji festiwali i dużych imprez bez ograniczeń pojemności. Znosi również wymagania co do obowiązkowego zachowania dystansu społecznego np. w restauracjach, jak również konieczność monitorowania zdrowia pracowników i gości.

Przedsiębiorstwa i biznesy powinny w miarę możliwości nadal umożliwiać zachowanie dystansu społecznego, zwłaszcza w pomieszczeniach zamkniętych, a także mogą wprowadzić dodatkowe środki ograniczające zagrożenie dla zdrowia publicznego, które uznają za stosowne. Możliwość ta dotyczy również wymogu noszenia masek.

(kk)

REKLAMA

2122398715 views

REKLAMA

REKLAMA

2122398732 views

REKLAMA

REKLAMA

2124195052 views

REKLAMA

2122398742 views

REKLAMA

2122398748 views

REKLAMA

2122398752 views