REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Gubernator Pritzker: maski skuteczne tylko na twarzy

Gubernator Pritzker: maski skuteczne tylko na twarzy

-

Gubernator J.B. Pritzker rozpoczął w poniedziałek kampanię informacyjną, która ma zachęcić mieszkańców Illinois do noszenia maseczek na twarzy. Nowa, warta 5 milionów dolarów kampania informacyjna, ma prosty przekaz: maski działają tylko wtedy, gdy się je nosi na twarzy.

Gubernator zainicjował kampanię z Państwowego Centrum Operacji Kryzysowych w Springfield w towarzystwie dr Ngozi Ezike, dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego stanu Illinois oraz Alicii Tate-Nadeau, dyrektor Illinois Emergency Management Agency.

REKLAMA

„Jestem dumny, że mogę dziś rozpocząć nową kampanię społeczną, która ma proste przesłanie dla mieszkańców stanu Illinois: Maska jest jak wszystko, co zapewnia nam bezpieczeństwo i działa tylko wtedy, gdy się ją nosi” – powiedział gubernator J.B. Pritzker. „Jedną z najlepszych rzeczy, jakie możemy zrobić, by walczyć z COVID-19, to zakładać maski” – mówiła z kolei dyrektor IDPH, dr Ngozi Ezike.

Gubernator Pritzker wprowadził wymóg noszenia masek przez mieszkańców Illinois 1 maja, tego samego dnia Illinois przeszedł do fazy drugiej planu otwarcia stanu. Gubernator wielokrotnie wzywał do ustanowienia nakazu noszenia masek na poziomie krajowym, m.in. podczas zeznań przed Izbą Reprezentantów 8 lipca.

Kampania przypomina mieszkańcom stanu Illinois, że noszenie maski jest jak zapinanie pasów bezpieczeństwa, zakładanie kasku lub kamizelki ratunkowej, narzędzi używanych codziennie do zapobiegania poważnym obrażeniom, a nawet śmierci. Badania wykazały, że podkreślenie tych zdroworozsądkowych porównań jest najskuteczniejszym sposobem na zmianę zachowania i zwiększenie liczby osób noszących maski. Badania wykazały również, że noszenie okrycia na twarzy jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na zmniejszenie rozprzestrzeniania się wirusa – chroni przed patogenem zarówno osoby je noszące, jak i ich otoczenie.

Kampania warta 5 milionów dolarów dotrze do mieszkańców w całym stanie, zarówno w języku angielskim, jak i hiszpańskim. Składa się ze spotów telewizyjnych, billboardów i plakatów. Koszty kampanii są refundowane przez rząd federalny.

Kampania została przygotowana przez agencję reklamową OKRP z siedzibą w Illinois, wyreżyserowana przez fotografa Sandro i wyprodukowana przez SAG-AFTRA. Kampania jest wspierana przez TimeZoneOne i Spurrier Group i opiera się na danych pochodzących od stanowego zespołu modelarskiego COVID-19 i Civis Analytics.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks