REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoGubernator Pritzker krytykował prezydenta Trumpa w CNN

Gubernator Pritzker krytykował prezydenta Trumpa w CNN

-

J. B. Pritzker powiedział w telewizji CNN, że Illinois otrzymało niewłaściwe maski od rządu federalnego. „Konkurujemy przeciwko sobie z innymi stanami i krajami. To jest dziki zachód” – powiedział na antenie gubernator Illinois.

„Mój zespół sortuje przesyłkę z około 300 tys. masek N95, których wysyłkę do naszego stanu obiecał mi Biały Dom. Nie mamy jeszcze finalnych liczb, ale mogę powiedzieć z pewnością, że to, co nam wysłali, to nie są obiecane maski N95, a maski chirurgiczne, o które nie prosiliśmy” – powiedział gubernator w ubiegłym tygodniu.

REKLAMA

„Nie jestem w stanie wystarczająco podkreślić jak bardzo potrzebujemy działania rządu federalnego i zwiększenia dostaw sprzętu ochrony osobistej do Illinois i, prawdę mówiąc, do całego kraju” – dodał Pritzker. „Konkurujemy przeciwko sobie” – mówił gubernator. „A powinien to być skoordynowany wysiłek rządu federalnego, (…) prezydent powinien naciskać na produkcję.”

Gubernator Pritzker w taki sposób skomentował trzecią federalną dostawę sprzętu ochrony osobistej, która dotarła do Illinois w zeszłym tygodniu. Pritzker powiedział, że w swoim pierwszym wniosku sprzed kilku tygodni, stan poprosił o ponad 1,2 miliona masek N95, 900 tys. masek chirurgicznych, 1,6 miliona rękawic, 24 tys. fartuchów, 24 tys. gogli, 120 tys. osłon na twarz i 4 tys. respiratorów. W odpowiedzi stan otrzymał „ułamek” tego, co ujęte było we wniosku.

W wywiadzie Pritzker wezwał prezydenta Trumpa do wykorzystania ustawy o produkcji sprzętu obronnego w celu zwiększenia produkcji koniecznych środków ochrony osobistej. Prezydent powołał się na tę ustawę w poprzedni piątek – na jej mocy oczekuje od General Motors intensywnej produkcji respiratorów.

Wymiana zdań i niezadowolenie po obu stronach nie jest jedynie domeną kontaktu rządu federalnego i prezydenta z gubernatorem Illinois. Napięte stosunki dominują również w kontaktach Trumpa z nowojorskim gubernatorem Andrew Cuomo, którego prezydent oskarżył o nieodpowiednie przechowywanie zbyt dużej liczby respiratorów, podczas gdy najdotkliwiej doświadczony przez koronawirusa stan stara się zapewnić odpowiednie zasoby sprzętu do ratowania ludzi. Trump ma również – wg jego własnych słów – „duży problem” z cyt. „młodą kobietą gubernator” Gretchen Whitmer z Michigan, którą obraźliwie oskarżył o niewiedzę, gdy ta prosiła o sprzęt medyczny dla swojego stanu.

(kk)

1 KOMENTARZ

  1. Biedny gubernator JP Pritzker. Myślał, że cała kadencja upłynie spokojnie (niczym pączysiowi w maśle). Przecież wybory w 2016 przyniosły „blue wave” i bezwzględną większość demokratyczną we władzach stanowych. Sytuacja wprost idealna do bezstresowego rządzenia. I nagle taka niespodzianka. Pojawił się koronawirus, który wszystko zburzył. Trzeba się więc poskarżyć na Trumpa i zawsze do tego najlepsza jest stacja CNN, która cały swój wysiłek od prawie 4 lat koncentruje na usunięciu Trumpa z urzędu (z błogosławieństwem właściciela AT&T). Wykorzysta więc każdy negatywny i krytyczny głos (prawdziwy i nieprawdziwy) do swych brudnych celów. Ludzie w CNN dobrze wiedzieli, że Rosjanie mają za cel wywołanie chaosu w USA i prowokację o współpracy Trumpa z Rosjanami w 2016 roku przygotował wywiad rosyjski, a antyamerykańskie „elity” z partii demokratycznej też miały w tym swój udział. I nic się nie zmieniło nawet w czasie pandemii. Washington Post, New York Times, CNN, MSNBC, NBC, ABC, CBS i wiele innych mediów dalej robią to samo. Najważniejszy cel to usunięcie Trumpa, a jeżeli to się nie powiedzię, to niedopuścić do jego ponownego wyboru. Najwięksi szkodnicy w Kongresie (Pelosi, Schiff i Schumer) już myślą o powołaniu kolejnej komisji do zbadania działalności Trumpa w czasie pandemii.

REKLAMA

2102962937 views

REKLAMA

2102963170 views

REKLAMA

2104759561 views

REKLAMA

2102963312 views

REKLAMA

2102963412 views

REKLAMA

2102963521 views