REKLAMA

2132725327 views

REKLAMA

2132725325 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoGubernator ogłosił plan dystrybucji szczepionek COVID-19

Gubernator ogłosił plan dystrybucji szczepionek COVID-19

-

Gubernator J.B. Pritzker zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ogłosił plan dystrybucji szczepionek COVID-19 dla stanu Illinois. Jeszcze w grudniu zaszczepieni mogą zostać medycy oraz pensjonariusze domów opieki.

Dyrektor Departamentu Zdrowia Publicznego Illinois (IDPH) dr Ngozi Ezike powiedziała w czasie konferencji, że początkowo Illinois miało otrzymać 400 tys. szczepionek, ale liczba ta została zredukowana do około 109 tysięcy.

REKLAMA

W pierwszej fazie dystrybucji szczepienia otrzymają pracownicy służby zdrowia i pensjonariusze zakładów opieki długoterminowej w powiatach o najwyższym wskaźniku śmiertelności z powodu COVID-19. Do Illinois trafią dwie szczepionki – zarówno tak z Pfizera, jak i Moderny. Obydwie wykazują podobną skuteczność (Pfizer – 95 proc., Moderna – 94 proc.), obydwie należy podać w dwóch dawkach. Pfizer jest jednak nieco bliżej uzyskania od władz ewentualnej zgody na tzw. emergency use; wniosek rozpatruje FDA. Szczepionka ta jest jednak trudniejsza w dystrybucji ze względu na konieczność przechowywania w bardzo niskich temperaturach.

Szczepienia w Illinois mogą rozpocząć się już 13 grudnia. Gubernator Pritzker ostrzega jednak, że zaszczepienie wszystkich mieszkańców Illinois nie będzie procesem szybkim. „Ze względu na konieczność podania dwóch dawek, nikt nie zostanie w pełni zaszczepiony przed Bożym Narodzeniem i prawdopodobnie miną miesiące zanim osoby znajdujące się w grupach niskiego ryzyka otrzymają pierwszą dawkę”.

Doktor Ezike poinformowała, że szczepionki wysyłane z CDC bezpośrednio do IDHP z magazynu stanowego. Do przechowywania szczepionek w Illinois, stan zakupił specjalne chłodziarki, które utrzymają odpowiednio niską temperaturę chłodzenia.

Gubernator potwierdził wcześniejszą informację, że szczepionki dla pracowników służby zdrowia nie będą obowiązkowe.

Szczepionki dla pensjonariuszy domów opieki długoterminowych podawać będą Walgreens i CVS, które zawały specjalną umowę dotyczącą tego procesu z rządem federalnym.

O dystrybucji szczepionek poinformowały również lokalne departamenty służby zdrowia powiatów z najwyższym współczynnikiem zakażeń, które jako pierwsze dostaną szczepionkę: Cook, Lake, DuPage, Kane i Will – wszystkie zachowują priorytet szczepień dla osób pracujących w ochronie zdrowia i pensjonariuszy domów opieki długoterminowej.

109 tys. szczepionek to tylko część tego, czego potrzebuje stan – oszacowano, że w Illinois jest 760 tys. pracowników tzw. pierwszej linii ochrony zdrowia oraz pensjonariuszy domów opieki długoterminowej, którym szczepionka powinna być podana w pierwszej kolejności. (kk)

REKLAMA

2129632770 views

REKLAMA

REKLAMA

2129632784 views

REKLAMA

REKLAMA

2131429104 views

REKLAMA

2129632794 views

REKLAMA

2129632797 views

REKLAMA

2129632801 views