REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Gubernator obniża limit wiekowy kwalifikujący do szczepień w Illinois

Gubernator obniża limit wiekowy kwalifikujący do szczepień w Illinois

-

Gubernator JB Pritzker poinformował w środę 6 stycznia, że Illinois obniży minimalny wiek do 65 lat w następnej rundzie szczepień na COVID-19. 15 stycznia w stanie mają być również zniesione niektóre ograniczenia dotąd obowiązujące.

Pritzker powiedział, że Illinois nie zastosuje się do wytycznych Federalnego Komitetu Doradczego ds. Praktyk Szczepień (Advisory Committee on Immunization Practices) i obniży minimalny wiek dla następnej fazy szczepień na COVID-19 z 75 do 65 roku życia. Według Departamentu Zdrowia Publicznego Illinois (IDPH), średni wiek osób umierających na COVID-19 wynosi 81 lat dla białych mieszkańców stanu, 72 lata dla Afroamerykanów i 68 lat dla Latynosów.

REKLAMA

„Ogólnie rzecz biorąc, populacje mieszkańców Latynosów i Afroamerykanów zostały nieproporcjonalnie mocno dotknięte przez COVID-19, a dane wskazują na związane z tym zgony w młodszym wieku. Mamy nadzieję, że obniżając wiek uprawniający do otrzymania szczepionki do 65 lat możemy pomóc zmniejszyć tę różnicę” – powiedziała dyrektor IDPH dr Ngozi Ezike.

Gubernator Pritzker poinformował, że dotąd zaszczepiono około jedną trzecią pracowników służby zdrowia poza Chicago.

Pritzker zapowiedział również na 15 stycznia złagodzenie przepisów z trzeciej, obowiązującej transzy w regionach kwalifikujących się do zmiany. Średnia z siedmiu dni w ostatnią środę po raz drugi wyniosła w stanie 6,2 proc. W środę większość regionów, w tym miasto Chicago i powiat Cook, spełniała kryteria przejścia do przepisów z „Tier 2”.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA