REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoGubernator nie ulegnie szantażowi ADM

Gubernator nie ulegnie szantażowi ADM

-

Gubernator Illinois Pat Quinn nie zamierza uginać się przed szantażem Archer Daniels Midland Company (ADM), która grozi  wyprowadzeniem swej globalnej siedziby z Illinois, jeśli nie otrzyma ulg podatkowych. Quinn oświadczył, że może rozważyć propozycję tej firmy dopiero z chwilą, gdy ustawodawcy uporają się z kryzysem emerytalnym dla pracowników sektora publicznego.

Gubernator stanu Illinois Pat Quinn fot. Governor's Press Office
Gubernator stanu Illinois Pat Quinn fot. Governor’s Press Office

W rozmowie z Associated Press Quinn oświadczył, że na tym etapie nie weźmie pod rozwagę żadnych ulg dla jakiejkolwiek korporacji. Powiedział również, że ADM postąpiłaby z korzyścią dla siebie i dla stanu, gdyby zamiast nasyłać lobbystów na ustawodawców we własnej sprawie, poradziła jak rozwiązać kryzys. „Najlepszą metodą na powiększenie rynku pracy w  Illinois jest opracowanie reformy emerytalnej. Odciąganie ustawodawców od tego palącego zadania jest wyjątkowo niefortunne” − zaznaczył gubernator.

REKLAMA

W ubiegłym tygodniu ADM Co. ogłosiła plan przeniesienia głównej siedziby i stu pracowników z Decatur w miejsce „bardziej atrakcyjne dla młodych talentów” i z wygodniejszym dostępem do światowych rynków. W  zamian za 24 mln dol. w ulgach podatkowych przez następne 20 lat kompania skłonna jest pozostać w Illinois.

Gubernatora, który ubiega się o kolejną kadencję, najbardziej niepokoi kryzys emerytalny. Twierdzi, że zadłużenie stanu z tego powodu jest główną przyczyną obiekcji kompanii, które chcą się sprowadzić lub rozbudować w Illinois. Dlatego kładzie na tę sprawę tak duży nacisk i denerwuje się, kiedy ADM, kompania zatrudniająca na całym świecie 30 tys. pracownków i zajmująca 27. miejsce pod  względem zasobów na liście Forbesa wyciąga rękę po więcej.

Quinn oświadczył, że gdyby na forum legislacyjne weszła propozycja ulg dla ADM bez zmużenia oka wysunie weto.

 (eg) 

REKLAMA

2107600188 views

REKLAMA

REKLAMA

2107600420 views

REKLAMA

2109396811 views

REKLAMA

2107600561 views

REKLAMA

2107600660 views

REKLAMA

2107600768 views