REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaBoże NarodzenieGorączka podróży na chicagowskich lotniskach

Gorączka podróży na chicagowskich lotniskach

-

Mimo pandemii lotnisko O’Hare przeżywa prawdziwe oblężenie – niekończące się kolejki i tłumy ludzi udają się w różne zakątki kraju czy świata, aby spotkać się z najbliższymi podczas świąt.

Długie kolejki na chicagowskim lotnisku O’Hare pojawiły się już we wtorek 21 grudnia, rozpoczynając gorączkę świątecznych podróży, pomimo że liczba przypadków COVID-19 w Stanach Zjednoczonych rośnie. Tłumy ludzi ustawiały się w kolejce do oddania bagażu i kontroli granicznej. Szacuje się, że od 21 grudnia do 3 stycznia lotniska O’Hare i Midway przyjmą około 3 miliony podróżnych.

REKLAMA

Amerykańskie Stowarzyszenie Zmotoryzowanych (American Automobile Association, AAA) przewidywało, że podczas Świąt Bożego Narodzenia ponad 100 milionów Amerykanów uda się w podróż samochodem, samolotem czy innym środkiem transportu.

Tylko w sobotę 18 grudnia Administracja Bezpieczeństwa Transportu (Transportation Security Administration, TSA) zgłosiła nieco ponad 2 miliony podróżnych. To o milion więcej w porównaniu z ubiegłym rokiem, ale mniej niż w 2019, gdzie liczba ta wynosiła 2,4 miliona.

Linie lotnicze United Airlines poinformowały, że między 16 grudnia a 2 stycznia poleci z nimi 8 milionów pasażerów, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w tym samym czasie w zeszłym roku i około 87% w porównaniu z rokiem 2019.

Na samym lotnisku O’Hare najbardziej ruchliwym dniem podróży miał być 23 grudnia, kiedy na pokład samolotów udało się 72 tys. pasażerów.

Delta Air Lines poinformowała w czwartek 16 grudnia, że popyt na podróże i ceny w czwartym kwartale wzrósł pomimo nowego wariantu Omikron, jak podała CNBC.
Wśród ekspertów pojawiają się jednak głosy, że popyt zaczął spadać.

„W liczbach widać jednak, że komfort i poziom pewności w podróżowaniu spada, ale nie jest tak niski, jaki widzieliśmy w 2020 roku” – powiedział NBC News dyrektor generalny Trivago, Axel Hefer.

Statystyki zakażeń COVID-19 po raz kolejny rosną w wielu częściach kraju, a liczba zgonów w USA przekracza obecnie 800 tys.

W Chicago nadal obowiązują zalecenia dotyczące podróżowania, a 47 stanów i Waszyngton D.C. znajdują się na liście wysokiego ryzyka.

Podczas gdy nowy wariant koronawirusa budzi obawy wielu czołowych urzędników służby zdrowia, dr Anthony Fauci, wiodący w kraju ekspert ds. chorób zakaźnych, powiedział, że Stany Zjednoczone są teraz w lepszej sytuacji niż w zeszłym roku dzięki szczepionkom, które są powszechnie dostępne praktycznie dla każdego przedziału wiekowego, włączając dzieci w wieku 5 lat.

Administracja Bidena spodziewa się serii infekcji wraz z napływem podróżnych. Fauci powiedział, że większość ludzi, którzy zostali zaszczepieni i otrzymali dawkę przypominającą, powinna czuć się bezpiecznie, jeśli podejmie środki ostrożności, takie jak noszenie masek w zatłoczonych miejscach, w tym na lotniskach. Ważne jest też bezpieczeństwo w miejscu docelowym.

Jeśli zastanawiasz się nad planami podróży wakacyjnych, zasady anulowania różnią się w zależności od rodzaju zakupionego biletu i linii lotniczych. Niektóre, jak Delta Airlines, tymczasowo usunęły opłaty za zmianę terminu podczas pandemii.

Agnieszka Oskiera

redakcja@zwiazkowy.com

REKLAMA

2109306879 views

REKLAMA

2109307111 views

REKLAMA

REKLAMA

2111103502 views

REKLAMA

2109307252 views

REKLAMA

2109307351 views

REKLAMA

2109307459 views