REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoGorąco w wyścigu na urząd prokuratora

Gorąco w wyścigu na urząd prokuratora

-

Kim Foxx fot.Kim Foxx for Cook County State’s Attorney Facebook
Kim Foxx fot.Kim Foxx for Cook County State’s Attorney Facebook

Partia Demokratyczna w powiecie Cook ponownie zastanowi się, kogo oficjalnie poprzeć w wyborach na urząd prokuratora. Nigdy przedtem w swej historii partia nie zmieniła decyzji w sprawie rekomendacji politycznej. Szansę na jej otrzymanie ma obecnie Kimberly Foxx, protegowana Toni Preckwinkle.

W sierpniu zeszłego roku zdecydowano, że nikt nie otrzyma poparcia na urząd prokuratora stanowego powiatu Cook sprawowany przez Anitę Alvarez, która stara się o reelekcję. Obecnie przywódcy partyjni skłaniają się, by rekomendacji udzielić Kim Foxx.

REKLAMA

Trzecia uczestniczka wyścigu Donna Moore odniosła się krytycznie do planu liderów partyjnych. Według niej próbują oni narzucić wyborcom niewykwalifikowaną kandydatkę. Moore, była asystentka prokuratora federalnego i stanowego, twierdzi, że spośród wszystkich trzech kandydatek tylko ona posiada odpowiednie kwalifikacje.

Kimberly Foxx jest byłą asystentką prokuratora stanowego i byłą szefową personelu prezes rady powiatu Cook Toni Preckwinkle. Foxx jest popierana przez Preckwinkle i związki zawodowe pracowników sektora usługowego (SEIU).

Anita Alvarez, do niedawna popularna polityk, sprawująca stanowiska od 2008 r., znajduje się ostatnio na cenzurowanym. Jej pozycja uległa znacznemu osłabieniu po upublicznieniu przez władze zapisu wideo pokazującego, jak biały biały policjant Jason Van Dyke szesnastoma strzałami zabija afroamerykańskiego nastolatka Laquana McDonalda.

Alvarez postawiła policjantowi oficjalne zarzuty umyślnego morderstwa dopiero trzynaście miesięcy po zdarzeniu, do którego doszło w październiku 2014 roku. Od upublicznienia nagrania Alvarez stawiane są zarzuty ukrywania drastycznego zapisu i próba zatuszowania winy policjanta.

Partia Demokratyczna będzie obradować 13 stycznia w sprawie udzielenia swego poparcia Kim Foxx w wyborach na urząd prokuratora.

(ao)

REKLAMA

2114987620 views

REKLAMA

2114987852 views

REKLAMA

REKLAMA

2116784242 views

REKLAMA

2114987992 views

REKLAMA

2114988091 views

REKLAMA

2114988199 views