REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Godzina pokoju w chicagowskich szkołach

Godzina pokoju w chicagowskich szkołach

-

fot.Pacem In Terris
fot.Pacem In Terris

Uczniowie chicagowskich szkół publicznych po raz pierwszy wzięli udział w “Godzinie dla pokoju”. Podpisali też zobowiązanie do aktywnego przyczyniania się do pokoju w mieście w czasie nadchodzących wakacji.

REKLAMA

“Godzina dla pokoju” zbiegła się w czasie z eskalacją przemocy na chicagowskich ulicach, w wyniku której postrzelona została m.in. 6-letnia dziewczynka. Akcja ma na celu wciągnięcie uczniów w dialog na temat poszukiwania rozwiązań problemów lokalnych społeczności, często będących ofiarami ulicznej przemocy.

Zamiast siedzieć w ławkach w 660 chicagowskich szkołach publicznych uczniowie usiedli w kręgach i rozmawiali o znaczeniu pokoju i potrzebie oraz sposobach zapobiegania przemocy. Każdy uczeń z klas 1-12 miał okazje wypowiedziać się na temat przemocy oraz towarzyszących jej emocjom. 92 tys. uczniów podpisało dobrowolnie pokojową petycję zobowiązując się do działania na rzecz powstrzymania przemocy i służenia przykładem innym.

Akcja ma na celu zwiększenie wśród dzieci i młodzieży świadomości własnych zachowań i dokonywanych wyborów. Burmistrz Rahm Emanuel poparł “Godzinę dla pokoju”, podkreślając znaczenie letnich programów edukacyjnych: – Dziecko, które posiada dzienny plan działania, bardziej skłonne jest spędzić lato w sposób produktywny i bezpieczny – powiedział.

(gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks