REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoGłosujmy w prawyborach!

Głosujmy w prawyborach!

-

Na dziś, wtorek 17 marca, zostały zaplanowane w Illinois prawybory. Głosujemy m.in. na kandydatów na prezydenta, do władz federalnych, stanowych, powiatowych oraz na sędziów. Ze względu na pandemię koronawiusa wprowadzono pewne zmiany w procedurach głosowania.

Przypominamy, że w prawyborach głosujemy na kandydatów tylko jednej partii. Dlatego wyborcy muszą optować za listą kandydatów Partii Demokratycznej albo Republikańskiej. Zwycięzcy prawyborów demokratycznych i republikańskich zmierzą się w wyborach powszechnych 3 listopada. Od naszych głosów zależy, kto weźmie udział w listopadowych pojedynkach.

REKLAMA

W poniedziałek 16 marca zakończyło się wczesne głosowanie. W Chicago wzięła w nich udział rekordowa liczba wyborców. Dziś, we wtorek 17 marca głosujemy w wyznaczonych placówkach; lokale czynne są od 6 am do 7 pm. Ze względu na pandemię koronawirusa w komisjach elekcyjnych brakuje personelu i właściciele niektórych budynków mieszczących komisje zdecydowali się na zamknięcie posesji, dlatego w ostatniej chwili adresy naszych lokali wyborczych mogą ulec zmianie. Wyjątkowo pozostaną też czynne niektóre placówki wczesnego głosowania. Osoby, których lokal wyborczy został zamknięty, będą odsyłane w celu oddania głosu w dowolnie wybranej placówce wczesnego głosowania. Władze elekcyjne proszą też o sprawdzenie adresów komisji wyborczej przed udaniem się do głosowania na stronie internetowej www.chicagoelections.gov lub w języku polskim www.chicagowybory.com pod zakładką ,,Dla Wyborców – Twoje Informacje Wyborcze” .

W dniu prawyborów, we wtorek 17 marca, można po polsku rozmawiać z władzami wyborczymi albo zostawić wiadomość pod numerem telefonu: (312) 269-7870 (Election Central) – należy prosić o polskiego przedstawiciela. Ten numer telefonu jest czynny tylko w dniu wyborów.

Informacji o prawyborach na przedmieściach w powiecie Cook szukamy na witrynie sekretarza powiatu Cook: cookcountyclerk.com lub pod nr tel. (312) 603-5656.

W dniu wyborów jest możliwość osobistej rejestracji. Od osób rejestrujących się do głosowania wymagane jest przedstawienie dwóch (2) dokumentów tożsamości, co najmniej jeden z nich musi posiadać aktualny adres zamieszkania wyborcy.

Przypominamy, że dziś głosujemy m.in. na kandydatów na prezydenta, do władz federalnych, stanowych, powiatowych oraz na sędziów. O nominację Partii Demokratycznej na prezydenta ubiegają się b. wiceprezydent Joe Biden i senator Bernie Sanders. Nominację Partii Republikańskiej ma w zasadzie zapewnioną prezydent Donald Trump, który ubiega się o reelekcję. Wśród republikanów na urząd senatora USA jest Kazimierz Casey Chlebek, przedstawiciel polonijnej społeczności, polski imigrant. Demokratyczny senator Richard Durbin nie ma opozycji. Zaciętej walki można się spodziewać na urząd prokuratora stanowego powiatu Cook, sekretarza sądu okręgowego powiatu Cook, do Sądu Najwyższego Illinois, na sędziów powiatowych i szefów lokalnych komórek partyjnych.

(ao)

REKLAMA

2109345131 views

REKLAMA

2109345363 views

REKLAMA

REKLAMA

2111141754 views

REKLAMA

2109345504 views

REKLAMA

2109345603 views

REKLAMA

2109345711 views