REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoGingrich pozwany za "Eye of the Tiger"

Gingrich pozwany za "Eye of the Tiger"

-

Newt Gingrich na szlaku swej kampanii wyborczej chce być niczym Rocky Balboa wkraczający na ring, by zmiażdżyć swych przeciwników. O ile wkraczania na polityczny ring Gingrichowi nikt nie może zabronić, to z piosenką, która temu towarzyszy jest już nieco gorzej. Autor wielkiego przeboju „Eye of the Tiger”, który stał się słynny dzięki filmowi „Rocky III” pozwał Newta Gingricha za bezprawne wykorzystywanie jego utworu podczas kampanii wyborczej. Niewiadomo jakim ciosem odpowie muzykowi polityk…

fot. Podczas wyborczych wieców Newt Gingrich chce być niczym Rocky Balboa

Pozew wzywający Newta Gingrica do zaprzestania używania utworu został złożony w poniedziałek w sądzie federalnym w Chicago. Dokumenty złożyła firma Rude Music Inc., z siedzibą w Palatine, na przedmieściach Wierznego Miasta. Jej właściciel, Frank Sullivan jest współautorem przeboju, który upodobał sobie republikański polityk. Frank Sullivan i Jim Petrick skomponowali „Eye of the Tiger” w 1982 roku i posiadają prawa do utworu, który podbił listy przebojów po tym, jak został wykorzystany w filmie „Rocky III”.

REKLAMA

W złożonym w poniedziałek pozwie napisano, że w okresie od 2009 do 20112 roku, podczas licznych spotkań wyborczych i konwencji Newt Gingrich bezprawnie wykorzystywał utwór, bez zgody i wiedzy Rude Music Inc. Gingrich zazwyczaj wkraczał na salę przy dźwiękach „Eye of the Tiger”. Utwór został także wykorzystany w nagraniu wideo promującym polityka GOP.

W liczącym pięć stron dokumencie prawnicy podkreślają, że Newt Gingrich lepiej niż ktokolwiek zna zasady prawa autorskiego. Sam jest bowiem autorem ponad 40 objętych takim prawem publikacji, na sprzedaży których firmowana jego nazwiskiem korporacja Gingrich Productions zarobiła od 500 tys. do miliona dolarów.

Autorzy pozwu domagają się natychmiastowego zaprzestania wykorzystywania ich utworu, pokrycia kosztów sądowych oraz odszkodowania w wysokości orzeczonej przez sąd.

Newt Gingrich i przedstawiciele jego kampanii nie skomentowali do tej pory sprawy.

Oto przebój „Eye of the Tiger” wykonywany przez zespół Survivor:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=btPJPFnesV4[/youtube]

mp

 

 

REKLAMA

2103079499 views

REKLAMA

2103079732 views

REKLAMA

2104876124 views

REKLAMA

2103079875 views

REKLAMA

2103079975 views

REKLAMA

2103080084 views