REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago George Ryan spisuje wspomnienia

George Ryan spisuje wspomnienia

-

Były gubernator George Ryan, który niedawno wyszedł z więzienia, gdzie odsiadywał wyrok za korupcję, pracuje intensywnie nad wydaniem książki o charakterze wspomnieniowym.

George Ryan, były gubernator fot. Arch.
George Ryan, były gubernator fot. Arch.

REKLAMA

Przypomnijmy, że podczas swojej 40-letniej służby publicznej Ryan sprawował różne urzędy, m.in. sekretarza stanowego i wicegubernatora.

Ryan kończy 6 i półroczny wyrok w areszcie domowym. Raz w tygodniu b. gubernator musi meldować się w domu przejściowym w Chicago.

Większość kary odsiedział b. polityk w federalnym zakładzie karnym o słabym rygorze w Terre Haute w Indianie. W tym czasie podupadł na zdrowiu, zmarła jego żona i brat.

Oprócz tworzenia książki z pomocą zawodowego pisarza, 79-letni Ryan pracuje w ogrodzie przy swoim domu w Kankakee.

Przypomnijmy, że w 2006 roku Ryan został uznany winnym zarzutów korupcji, w tym udostępniania lukratywnych stanowych kontraktów oraz dzierżaw osobom politycznie ustosunkowanym w zamian za kosztowne podarunki – na przykład w formie wakacji.

Zarzucano mu też, że nie dopuścił do dochodzenia w sprawie łapówkarstwa pracowników Biura Sekretarza Stanowego, ponieważ część haraczy od kierowców ubiegających się o zawodowe prawa jazdy przekazywana była na jego fundusz wyborczy.

 (ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks