REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Futboliści z Wheaton College oskarżeni o znęcanie się nad młodszym kolegą

Futboliści z Wheaton College oskarżeni o znęcanie się nad młodszym kolegą

-

Pięciu zawodników drużyny futbolowej z Wheaton College na zachodnich przedmieściach Chicago oskarżono o znęcanie się nad młodszym kolegą z drużyny. Prokuratura spodziewa się, że gracze sami zgłoszą się na policję w najbliższych dniach.

18 września sędzia powiatu DuPage wydał nakaz aresztowania Jamesa Cookseya, Kylera Kregela, Benjamina Pettwaya, Samuela TeBosa oraz Noah Spielmana. Spielman jest synem byłej gwiazdy NHL, Chrisa Spielmana. Jednak żaden z graczy nie znajduje się w areszcie. Prokuratura spodziewa się, że sami zgłoszą się na policję w najbliższych dniach.

REKLAMA

Gracze oskarżeni są o poważne pobicie, bandyckie rozruchy oraz bezprawne przetrzymywanie.

Według prokuratury, w marcu 2016 r. gracze zaatakowali w akademiku studenta pierwszego roku, skrępowali go taśmą, na głowę założyli poszewkę od poduszki i wepchnęli do samochodu. Następnie bili i znęcali się nad nim, po czym pozostawili półnagiego na boisku.

Ofiara sama dostała się do szpitala. Badanie lekarskie potwierdziło obrażenia zgodne ze złożonymi na policji zeznaniami.

Wkrótce po incydencie student, którego tożsamości nie ujawniono, zrezygnował z nauki w Wheaton College. Gazecie „Chicago Tribune”, która jako pierwsza dotarła do policyjnego raportu, powiedział, że incydent miał druzgocący wpływ na jego życie.

Uczelnia wydała oświadczenie, w którym informuje, że prowadzi własne śledztwo w sprawie zarzutów.

Program futbolu w Wheaton College jest jednym z najlepszych w kraju w III Dywizji NCAA – głównego amerykańskiego systemu międzyuczelnianych zawodów sportowych.

(jm)

Na zdj.: Oskarżeni futboliści. Od góry, z lewej: James Cooksey, Kyler Kregel i Benjamin Pettway. Dół, od lewej: Noah Spielman i Samuel TeBos
fot.Wheaton College

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks