REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Fryzjerzy i kosmetyczki przeciwko przemocy domowej

Fryzjerzy i kosmetyczki przeciwko przemocy domowej

-

fot.abbiola/pixabay.com
fot.abbiola/pixabay.com

Do walki z przemocą domową stają pracownicy salonów fryzjerskich i gabinetów kosmetycznych. Nowy projekt prawny zakłada wprowadzenie obowiązkowych szkoleń dotyczących pomocy ofiarom przemocy domowej, niezbędnych do przedłużenia lub uzyskania licencji fryzjerskiej i kosmetycznej.

Nietypowy pomysł zrodził się w głowach lokalnych aktywistów zajmujących się zapobieganiem przemocy domowej oraz niesieniem pomocy jej ofiarom. Projekt ustawy dotyczącej pomocy ofiarom przemocy domowej przez pracowników salonów fryzjerskich i kosmetycznych, został przedstawiony w parlamencie stanowym w Springfield.

Twórcy ustawy twierdzą, że kosmetyczka, manikurzystka czy fryzjer są często osobami, które pierwsze zauważają ślady stosowania przemocy. Ważnym czynnikiem jest też szczera relacja, jaką klientki salonów nawiązują z pracownikami. Zadaniem tych ostatnich nie byłoby reagowanie na przypadki przemocy domowej, a służenie radą, wsparciem i oferowanie pomocy instytucji, które pomagają ofiarom.

Obowiązkowe treningi dotyczyć mają sposobów rozpoznawania stosowania przemocy domowej oraz technik rozmowy z jej ofiarami. Jeśli ustawa zostanie zatwierdzona, wejdzie w życie na wiosnę przyszłego roku.

(gd)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks