REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaChicagoFoto. Chicago Auto Show 2012

Foto. Chicago Auto Show 2012

-

W Wietrznym Mieście od piątku trwa święto miłośników motoryzacji, czyli Chicago Auto Show 2012. Największa w Ameryce Północnej wystawa samochodów odbywa się już po raz 104. Na powierzchni blisko 100 tys. metrów kwadratowych w centrum wystawienniczo-konferencyjnym McCormick Place zobaczy (i dotknąć) można ponad tysiąc aut.

fot. Katarzyna Jarosz - InformacjeUSA.com

Chicago Auto Show to prestiżowa wystawa samochodów organizowana pod patronatem Chicago Automobile Trade Association – największej i najstarszej w USA organizacji skupiającej dealerów samochodowych. Pierwsza edycja show odbyła się w 1901 roku. Impreza nie była organizowana w czasie II wojny światowej, i powróciła do Wietrznego Miasta w 1950 r. Od tego czasu nieprzerwania miłośnicy motoryzacji mogą podziwiać nowości motoryzacyjne oraz najnowsze modele samochodów, które kupić można w salonach.

REKLAMA

Wystawa trwa od piątku 10 lutego do niedzieli 19 lutego. Osoby dorosłe za całodniowy wstęp muszą zapłacić 11 dolarów; seniorzy (powyżej 62 roku życia)  oraz dzieci (7-12 lat) płacą 7 dolarów, a mlauchy poniżej 6 roku życia wchodzą za darmo.

Ekspozycję oglądać można codziennie w godzinach od 10.00 do 22.00. W ostatnim dniu otwarcia, 19 lutego wystawa jest czynna do 20.00.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wystawy:

[cincopa A8CAt3KUpcEE]

Zdjęcia:

Jacek Boczarski – FotoChicago.blogspot.com   Jacekb.weds.com

Katarzyna Jarosz – Jarosz Photograpy

Sławek Sobczak

2 KOMENTARZE

 1. Motto:
  To co porusza wszechświat może również poruszać automobil.
  .
  Gdy zadziała w realu napęd hydroelektronowy, to automobil będzie wymyślony od początku. Nie będzie samochodów w sprzedaży, będą tylko w abonamencie, w ramach którego będzie wymiana podzespołów, karoserii albo całego pojazdu, wszystko w powiązaniu z gospodarką recyklingu materiałowego ekoREatom. Tak ruch na ziemi/Ziemi w USAmeryce zasili w fundusze ruch ewolucji kosmicznej. W idei napędu hydroelektronowego przed konstruktorami samochodów są niewyobrażalne dziś wyzwania konkurencyjne i satysfakcja z tworzenia ruchu. No i kobiety będą jeszcze piękniejsze. Niestety nie ma na wykładach i w podręcznikach fizyki i-lub chemii o automobilnej przydatności mieszaniny wody i elektronów, w ogóle nie ma o mieszaninie hydroelektronowej (OH2:e), jest tylko o prądzie elektrycznym w wodzie, a to w pełnej istocie rzeczy nie ta sama idea, ale czuj duch już dziś Inwestorze, tak na wszelki wypadek pro futuro, jakby to było, gdyby automobil przyszłości poruszany był napędem hydroelektronowym w USAmeryce, w Azji i Afryce . . . na Księżycu . . . w wszechświecie.

 2. Motto: Energia to geometria, a jej zmiana to ruch.
  .
  W idei napęd hydroelektronowy można sprawdzić opłacalność inwestycji w badania paliwa mieszaniny wody i elektronów. Za model odniesienia mogą posłużyć automobile na fotografii i pokazie Chicago Auto Show. Każdy samochód posiada określone parametry ruchu. Automobil hydroelektronowy poruszany jest w idei silnikiem elektrycznym, który zasilany jest z akumulatorów, naprzemiennie ładowanych za pomocą prądnicy poruszanej ruchem obrotowym z przekładni ruchu harmonicznego napędu hydroelektronowego. Zatem można obliczyć wymagania ruchu dla silnika elektrycznego, a dalej na wielkość siły w momencie siły obrotowej, która jest przełożeniem siły eksplozji wybuchu spalania wodoru w cylindrobaku. Stąd można wyliczyć ilość wodoru i tlenu, a z tych wielkości ilość wody, i dalej ilość elektronów [gazu elektronowego] w mieszaninie hydroelektronowej [OH2:e]. Efekt spalania wodoru musi dostarczyć tyle siły, aby wytworzyć niezbędną ilość energii elektrycznej dla ruchu automobilu. W idei napęd hydroelektronowy porusza się ruchem harmonicznym, a obciążenie ruchu [przyspieszanie, hamowanie] automobilu jest realizowane przez silnik elektryczny. Napęd hydroelektronowy porusza się stałym ruchem harmonicznym. Pojawia się zatem w idei pytanie – jaka musiałby być pojemność cylindrobaku, aby ilość mocy i energii reakcji chemicznej wodoru i tlenu była wystarczająca do napędzania automobilu? Objętości cylindrobaku, prądnicy i silników elektrycznych nie może przekroczyć objętości zajmowanej przez silnik spalinowy w samochodach na pokazie Chicago Auto Show. Jeżeli w tych granicach ilość wodoru i tlenu byłaby wystarczająca, to walor inwestycji w badania napędu i paliwa hydroelektronowego byłby wyższy. Wszystkie pośrednie urządzenia i ich parametry fizyczne oraz techniczne, między ruchem w cylindrobaku, a ruchem kół są znane. Kto wie może do poruszania modeli z napędem pro futuro Chicago Auto Show wystarczy litr wody w cylindrobaku? Mimo, że w tej idei konstrukcja napędu nie jest znana, jak również walor automobilowy paliwa hydroelektronowego, to ideę można zweryfikować w tym zakresie, w jakim by nastąpił rozwój, gdyby paliwo i konstrukcja napędu hydroelektronowego była możliwa i w branży korzystna. Zatem sama idea być może byłaby przygodą intelektualną – „jak by to było, gdyby” – dla inżynierów samochodów na Chicago Auto Show. Ideogram: [%%%)ruch harmoniczy@ruch obrotowy, gdzie % -paliwo hydroelektronowe, [ – membrana sterowania, ) – membrana dynamiczna, @ – przekładnia ruchu.

REKLAMA

2105202658 views

REKLAMA

2105202891 views

REKLAMA

2106999283 views

REKLAMA

2105203034 views

REKLAMA

2105203134 views

REKLAMA

2105203243 views