REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Firma Family Dollar przeprosiła muzułmankę

Firma Family Dollar przeprosiła muzułmankę

-

fot.Franck Dubray/EPA
fot.Franck Dubray/EPA

Firma Family Dollar przeprosiła muzułmankę wyproszoną ze sklepu w Gary, w stanie Indiana, za noszenie burki. Zarząd koncernu zapewnił, że dołoży wszelkich starań, aby takie sytuacje nie powtarzały się w przyszłości.

REKLAMA

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w poniedziałek 1 sierpnia w sklepie Family Dollar w Gary, w stanie Indiana. 32-letnia Sarah Safi weszła do sklepu ubrana w kobiecy strój muzułmański zakrywający twarz. Zaraz po wejściu usłyszała od menedżerki sklepu, że jeśli nie odsłoni twarzy, będzie musiała opuścić placówkę. Menedżerka wyjaśniła muzułmance, że w sklepie często dochodzi do napadów dokonywanych przez zamaskowanych rabusiów, w związku z czym zasłanianie twarzy jest w Family Dollar zabronione.

Safi, urodzona w Stanach Zjednoczonych, zaprotestowała, mówiąc że naruszane są jej konstytucyjne wolności, w tym wyznania i wypowiedzi. Menedżerka była jednak nieustępliwa i po krótkiej wymianie zdań muzułmanka wyszła ze sklepu.

4 sierpnia do incydentu odniósł się zarząd firmy Family Dollar: “Zachowanie menedżerki sklepu w Gary nie jest zgodne z wyznawanymi przez naszą firmę wartościami. Pragniemy wykorzystać tę sytuację, aby zwrócić uwagę naszych pracowników na różnorodność kulturową naszych klientów oraz stworzyć warunki zakupów, w których każdy klient będzie potraktowany z należnym mu szacunkiem” – czytamy w oświadczeniu wystosowanym przez rzecznika prasowego Family Dollar.

(gd)

 

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA