REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Firma Elona Muska w finale konkursu na superszybki pociąg na O’Hare

Firma Elona Muska w finale konkursu na superszybki pociąg na O’Hare

-

Miliarder, przedsiębiorca i inwestor Elon Musk jest jednym z dwóch finalistów przetargu na finansowanie i budowę superszybkiego pociągu kursującego ze śródmieścia Chicago na O’Hare.

Firma Muska, The Boring Company, sporządziła projekt podziemnego połączenia kolejowego, oparty na specjalnej technologii wierceń głęboko w gruncie.

REKLAMA

Drugim finalistą jest spółka O’Hare Xpress LLC, w skład której wchodzą firmy: Meridiam, Antarctica Capital, JLC Infrastructure, Mott MacDonald i First Transit. Wspólnie sporządziły one projekt superszybkiego połączenia z trasą biegnącą pod i nad ziemią.

Burmistrz Rahm Emanuel chce, aby przy pomocy nowego połączenia podróżni mogli przebyć trasę od ulicy Washington na lotnisko O’Hare w ciągu 20 minut, czyli w czasie o połowę krótszym niż obecnie.

O szybkim pociągu marzył jeszcze burmistrz Richard M. Daley na początku lat 90., a pomysł w zeszłym roku wskrzesił ponownie Emanuel. Jego zdaniem taki rodzaj transportu byłby korzystny dla miasta, gdyż podróżujący biznesmeni mogliby „wyskoczyć” z lotniska wprost do śródmieścia superszybkim pociągiem.

Przypomnijmy, że miliarder Elon Musk jest założycielem m.in. firm PayPal i Tesla, a także przedsiębiorstwa SpaceX, zajmującego się projektowaniem i budową rakiet kosmicznych.
(ao, jm)

Na zdjęciu: Elon Musk fot.Ben Macmahon/EPA/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks