Festiwal Lollapalooza od czwartku wirtualnie i za darmo (WIDEO)

0

Tegoroczny festiwal muzyczny Lollapalooza będzie miał bezpłatną, czterodniową  wirtualną wersję, nazwaną przez organizatorów „Lolla2020”. Rozpocznie się ona w czwartek.

Z powodu pandemii koronawirusa władze Chicago odwołały imprezy na stałe wpisane w kalendarz miasta. W tym roku festiwal Lollapalooza będzie miał formę wirtualną i potrwa od czwartku, 30 lipca do niedzieli, 2 sierpnia. Transmisja z festiwalowej sceny będzie nadawana wyłącznie na żywo na YouTube od godziny 5:00 pm każdego wieczoru. Udostępnienie kompletnego programu zaplanowano na środę i wiadomo, że czterodniowa impreza obejmie ponad 150 występów.

Z informacji prasowej wynika, że w programie znajdą zarówno stare koncerty artystów takich jak LCD Soundsystem, Metallica, Yeah Yeah Yeahs, Ellie Goulding, Run The Jewels, Lorde, Alabama Shakes, Tove Lo, Paula McCartney, Chance The Rapper, OutKast i Arcade Fire, jak i nowe, oryginalne występy na żywo: Alison Wonderland (Live Set), Carnage, H.E.R., Kali Uchis, Kaskade, Louis the Child, NGHTMRE, Pink Sweat$, SAYMYNAME, Tank and the Bangas, The Neighbourhood, Vic Mensa, Yungblud czy ZHU.

REKLAMA

Szczegóły dotyczące festiwalu znajdują się na stronie www.lollapalooza.com

(kk)