REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago FBI zweryfikuje licencje na uprawę marihuany

FBI zweryfikuje licencje na uprawę marihuany

-

Gubernator Bruce Rauner podpisał w tym tygodniu licencje na uprawę i sprzedaż medycznej marihuany. Pozwolenia otrzymało 70 firm w Illinois. Problem w tym, że ich właściciele nie przeszli jeszcze wymaganej przez prawo federalne kontroli FBI.

W poniedziałek gubernator podpisał licencje pozwalające na rozpoczęcie uprawy, a następnie dystrybucję i sprzedaż medycznej marihuany. Biuro gubernatora oceniło podania o licencję pod względem zgodności z prawem stanowym i wymogów programu.

REKLAMA

Przedstawiciele biura policji stanowej oświadczyli w czwartek, że podpisane pozwolenia są niekompletne – brakuje dokumentów potwierdzających niekaralność wnioskodawców. Kontrolę historii kryminalnej przeprowadza biuro FBI.

Rzecznik prasowy gubernatora, Lance Trover wyjaśnił, że Rauner wiedział o braku wymaganych kontroli FBI oraz, że w razie jakichkolwiek niejasności co do kryminalnej przeszłości plantatorów medycznej marihuany, licencja zostanie po prostu wstrzymana.

Prawo Illinois nie zezwala osobom skazanym za przestępstwa kryminalne na udział w produkcji, dystrybucji i sprzedaży medycznej marihuany.

(gd)

fot.Pablo-flores/Wikipedia

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks