REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Facebook ułatwił aresztowanie sutenera

Facebook ułatwił aresztowanie sutenera

-

Mężczyzna z Iowa przywiózł w ubiegłym tygodniu do Chicago kobiety, 17-letnią i 18-letnią i zmusił je do uprawiania nierządu. Został schwytany po tym, gdy rodzice obejrzeli zdjęcia swoich córek na Facebooku i zawiadomili policję. 

REKLAMA

18-letni Ferid Mahalbasic przebywa w więzieniu powiatu Cook pod zarzutem zniewolenia kobiety oraz niepełnoletniej. Mężczyzna został aresztowany w minioną sobotę w hotelu w okolicy 900 West Belmont Avenue.

Z ustaleń biura prokuratora stanowego wynika, że Mahalbasic, zamieszkały w Waterloo w stanie Iowa, 7 stycznia przewiózł nieujawnione z nazwiska kobiety z Iowa do Illinois i zmusił je do uprawiania prostytucji. Poznał je z ogłoszenia umieszczonego na portalu Backpage.com.

Mahalbasic utrzymuje, że sam uprawiał nierząd korzystając z pośrednictwa Backpage.com. Tym samym przekonał kobiety, że mogą na portalu zareklamować swoje usługi seksualne, a fundusze uzyskane tą drogą pozwolą im opłacić podróż. Obie wyraziły zgodę oferując seks za pieniądze.

Po przyjeździe do Chicago cała trójka zakwaterowała się w hotelu. Sutener zrobił zdjęcia obu kobiet, które dołączył na Backpage do ogłoszenia, w którym zamieścił ceny seksualnych usług.

W ciągu kilku następnych dni Mahalbasic aranżował spotkania kobiet z mężczyznami, zabierając pieniądze za wykonaną usługę. Opłacał im jedynie pokój hotelowy i posiłki.

Rodzice 17-latki na Facebooku ujrzeli zdjęcie swej córki ubranej w szlafrok z chicagowskiego hotelu. Na policji zgłosili zaginięcie córki. Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres, gdzie znaleźli obie kobiety i Mahalbasica, którego oskarżono o suterenerstwo.

Podejrzany może opuścić areszt po zapłaceniu 400 tys. dol. kaucji. (ak)

Na zdjęciu, Ferid Mahalbasic fot.Cook County sheriff’s office

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks