REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Facebook ułatwił aresztowanie sutenera

Facebook ułatwił aresztowanie sutenera

-

Mężczyzna z Iowa przywiózł w ubiegłym tygodniu do Chicago kobiety, 17-letnią i 18-letnią i zmusił je do uprawiania nierządu. Został schwytany po tym, gdy rodzice obejrzeli zdjęcia swoich córek na Facebooku i zawiadomili policję. 

REKLAMA

18-letni Ferid Mahalbasic przebywa w więzieniu powiatu Cook pod zarzutem zniewolenia kobiety oraz niepełnoletniej. Mężczyzna został aresztowany w minioną sobotę w hotelu w okolicy 900 West Belmont Avenue.

Z ustaleń biura prokuratora stanowego wynika, że Mahalbasic, zamieszkały w Waterloo w stanie Iowa, 7 stycznia przewiózł nieujawnione z nazwiska kobiety z Iowa do Illinois i zmusił je do uprawiania prostytucji. Poznał je z ogłoszenia umieszczonego na portalu Backpage.com.

Mahalbasic utrzymuje, że sam uprawiał nierząd korzystając z pośrednictwa Backpage.com. Tym samym przekonał kobiety, że mogą na portalu zareklamować swoje usługi seksualne, a fundusze uzyskane tą drogą pozwolą im opłacić podróż. Obie wyraziły zgodę oferując seks za pieniądze.

Po przyjeździe do Chicago cała trójka zakwaterowała się w hotelu. Sutener zrobił zdjęcia obu kobiet, które dołączył na Backpage do ogłoszenia, w którym zamieścił ceny seksualnych usług.

W ciągu kilku następnych dni Mahalbasic aranżował spotkania kobiet z mężczyznami, zabierając pieniądze za wykonaną usługę. Opłacał im jedynie pokój hotelowy i posiłki.

Rodzice 17-latki na Facebooku ujrzeli zdjęcie swej córki ubranej w szlafrok z chicagowskiego hotelu. Na policji zgłosili zaginięcie córki. Funkcjonariusze udali się pod wskazany adres, gdzie znaleźli obie kobiety i Mahalbasica, którego oskarżono o suterenerstwo.

Podejrzany może opuścić areszt po zapłaceniu 400 tys. dol. kaucji. (ak)

Na zdjęciu, Ferid Mahalbasic fot.Cook County sheriff’s office

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks