REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Epidemia grypy w szkołach Komarek i Saint Patrick

Epidemia grypy w szkołach Komarek i Saint Patrick

-

Szkoła podstawowa Komarek w podchicagowskim Riverside pozostanie zamknięta do piątku z powodu epidemii grypy. Wirus dotknął również chicagowskie liceum katolickie św. Patryka. Choć nieobecnych jest kilkudziesięciu uczniów, liceum pozostaje otwarte.

Komarek Elementary School w Riverside na południowo-zachodnim przedmieściu Chicago pozostanie zamknięta do 2 lutego – poinformowała dyrekcja szkoły na stronie internetowej placówki, po tym jak na zajęcia nie stawiło się 25 proc. uczniowskiej populacji wynoszącej ponad 500 dzieci.

Szkoła Komarek przejdzie ponowną dezynfekcję. Dyrekcja placówki oświadczyła, że w ostatni weekend wszystkie pomieszczenia gmachu zostały odkażone, ale proces zostanie powtórzony, ponieważ w szybkim tempie przybywa nowych zachorowań.

Epidemia grypy dotknęła również chicagowskie liceum katolickie Saint Patrick High School w północno-zachodniej części Chicago.

Jak poinformował rzecznik liceum, na lekcje nie przyszło w poniedziałek, 29 stycznia około 90 uczniów. To niemal co siódmy uczeń tej szkoły dla chłopców, do której uczęszcza ponad 670 osób. Rzecznik podkreślił, że jak dotąd nie choruje kadra pedagogiczna.

Przypomnijmy, że po tygodniowej przerwie spowodowanej epidemią grypy zostało otwarte prestiżowe liceum w Aurorze. Szkoła została starannie wysprzątana i zdezynfekowana środkami używanymi przez szpitale. 29 stycznia rano uczniowie Illinois Mathematics and Science Academy powrócili na zajęcia lekcyjne.

Służba zdrowia Illinois przypomina, że grypa w początkowych stadiach jest podobna do przeziębienia i objawia się katarem, kaszlem, bólem gardła oraz układu mięśniowo-kostnego. Charakterystyczna dla wirusa grypy jest wysoka gorączka. Influenzę pozwala zdiagnozować prosty test laboratoryjny. Wcześnie wykryta grypa może być leczona preparatem antywirusowym, tamiflu, którego jednak ostatnio brakuje w aptekach.

Więcej informacji na temat epidemii grypy w Illinois, rozpoznania i leczenia choroby można znaleźć w witrynie Departamentu Zdrowia Publicznego Illinois: dph.illinois.gov.
(ao)

fot.Pixabay.com

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks