REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Energooszczędne Illinois

Energooszczędne Illinois

-

fot.PS-Foto/pixabay.com
fot.PS-Foto/pixabay.com

Illinois znalazło się na pierwszym miejscu listy stanów o największej liczbie energooszczędnych budynków. I to już trzeci rok z rzędu.

REKLAMA

Z sondażu, którego wyniki publikuje U.S. Green Building Council wynika, że w 2015 r. w Illinois doliczono się 161 budynków, którym przyznano certyfikację ekologiczną LEED (ang. Leadership in Energy and Environmental Design).

W ostatniej chwili do listy dołączył Virgin Hotel i Chase Tower, których renowację zakończono w ubiegłym roku. Obydwa budynki znajdują się w śródmieściu Chicago.

Za Illinois kolejne miejsca na liście zajęły Maryland, Massachusetts, Waszyngton i Kolorado. Kalifornia plasuje się na pierwszej pozycji pod względem powierzchni budynków z certyfikatem LEED – 87 mln stóp kw., podczas gdy w Illinois powierzchnia takich budowli to zaledwie 44 mln stóp kw. Jednak w przeliczeniu na głowę mieszkańca Kalifornia zajmuje dopiero siódmą pozycję.

System ratingowy LEED klasyfikuje nowe i odnowione budynki, przyznając punkty np. za wykorzystanie odnawialnych materiałów czy oszczędność wody i elektryczności. Właściciele certyfikowanych gmachów często umieszczają przed wejściem plakietkę potwierdzającą tytuł LEED, co może ułatwiać znalezienie lokatorów.

Przedstawiciele U.S. Green Building Council twierdzą, że Illinois zajmuje tak wysoką pozyycję na liście dzięki wielu korporacjom, które stosują energooszczędne materiały oraz władzom miasta, które takich praktyk wymagają. (ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bezpieczne Halloween (WIDEO)

Kryzys w Dolinie Napa

W czepku urodzeni

Wyborczy rekord?

Powrót ponaddźwiękowców

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks