REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Emanuel zwrócił do kasy miasta  ponad 14 tys. dol. Ale dlaczego?

Emanuel zwrócił do kasy miasta  ponad 14 tys. dol. Ale dlaczego?

-

Burmistrz Rahm Emanuel oświadczył, że zwrócił na poczet skarbu miasta  ponad 14,623 dol., które wydał na podróże finansowane częściowo przez podatnika i częściowo z prywatnych źródeł.

Burmistrz stwierdził, że to kolejny dowód na to, jak przejrzysta jest jego administracja i odpowiedzialna wobec podatników .

REKLAMA

Nie poinformował jednak, że pieniądze  zostały zwrócone dopiero po tym, jak gazeta “Chicago Tribune” ujawniła wyniki audytu. Wykazał on, iż  Emanuel posłużył się pieniędzmi z kieszeni podatników, by pokryć koszty siedmiu wyjazdów w celach politycznych. Wśród nich był czterodniowy pobyt  w hotelu w Waszyngtonie z okazji drugiej  inauguracji prezydenta Obamy. Rachunek hotelowy wynosił prawie 9 tys. dolarów.

Ponadto, według dziennika, Emanuel nie zwrócił podatnikom pieniędzy z tytułu wydatków poniesionych podczas  trzech wyjazdów,  w trakcie których spotkał się z fundatorami jego kampanii wyborczych. Gazeta wskazuje też, że  nie zwrócił  pieniędzy wydanych podczas innych sześciu podróży zupełnie niezwiązanych z interesami miasta.

Od objęcia urzędu w 2011 r. Emanuel odbył ogółem 57 podróży, których koszt wynosił 325 tys. dol. i został pokryty z kasy miasta. (ao)

Na zdjęciu: Rahm Emanuel fot.Kamil Krzaczyński

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA