REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Administracja Emanuela znała przeszłość Ahmada

Administracja Emanuela znała przeszłość Ahmada

-

List opublikowany przez administrację Rahma Emanuela dowodzi, że burmistrz Chicago wiedział o kontrowersjach wokół osoby Amera Ahmada i spornym kontrakcie rządowym w Ohio. Wiedzę tę burmistrz posiadał zanim w kwietniu 2011 r. zatrudnił Ahmada na stanowisko kontrolera finansów miasta.

Amer Ahmad fot. allamericanmuslimmen.wordpress.com
Amer Ahmad fot. allamericanmuslimmen.wordpress.com

REKLAMA

List ma stanowić dowód, że administracja burmistrza podejmowała próby zlustrowania Ahmada, który w poniedziałek przed sądem federalnym odmówił przyznania się do udziału w aferze korupcyjnej, gdy w Ohio pełnił funkcję zastępcy skarbnika.

38-letni  urzędnik w ubiegłym miesiącu niespodziewanie zrezygnował z funkcji sprawowanej w chicagowskim ratuszu. Administracja wyjaśniała wówczas, że Emanuel nie zdawał sobie sprawy z problemów Ahmada z prawem federalnym aż do ubiegłego tygodnia, gdy został on formalnie postawiony w stan oskarżenia.

W liście z 1 kwietnia 2011 r. prokurator Vincent Connelly stwierdził, że przeprowadził z Ahmadem rozmowę na temat kontraktu w Ohio z bankiem East Coast i uznał, że ten “postąpił prawidłowo”. Bank podpisał lukratywny kontrakt w 2010 r. po wcześniejszym zatrudnieniu przyjaciela Ahmada w charakterze lobbysty. Umowa stała się obiektem ataków kampanii prasowej wobec przełożonego Ahmada.

“Nie ma powodu, by nie mianować aplikanta na proponowane stanowisko” − pisał Connelly o Ahmadzie w liście do administracji Emanuela.

Prokurator zapewnia, że zapoznał się z przeszłością Ahmada. Dowodził też, że  procedura lustrowania urzędnika była bardzo podobna, do tej, któą zastosowano wobec innych kandydatów ubiegających się o stanowiska w administracji Emanuela.

Rzeczniczka burmistrza Sarah Hamilton odmówiła podania szczegółów dotyczących tego z kim Connelly i Scott rozmawiali podczas lustracji byłego urzędnika ratusza.

(CT – ak)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA