REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Emanuel: rozporządzenie Trumpa sprzeczne z konstytucją

Emanuel: rozporządzenie Trumpa sprzeczne z konstytucją

-

Rahm Emanuel fot. Kamil Krzaczyński
Rahm Emanuel fot. Kamil Krzaczyński

Burmistrz Chicago Rahm Emanuel pozytywnie ocenił decyzję sędziego Williama Orricka, który zablokował rozporządzenie prezydenta Donalda Trumpa o wstrzymaniu rządowych dotacji dla miast stanowiących azyle dla nieudokumentowanych imigrantów.

REKLAMA

Rahm Emanuel powtórzył, że w naszym mieście nie ma zgody na akcje antyimigracyjne. Dodał, że prezydent Trump straszy amerykańskie miasta, ponieważ nie podziela wartości wyznawanych przez ich mieszkańców.

„Administracja Trumpa zmusza miasta do wyboru pomiędzy podstawowymi wartościami a funduszami federalnymi. Decyzja sędziego potwierdziła, że takie działanie jest niekonstytucyjne” – powiedział Emanuel.

Kalifornijski sąd federalny uznał prezydenckie rozporządzenie o wstrzymaniu federalnych dotacji dla miast azylowych za niezgodne z konstytucją. Sędzia William Orrick uznał, że prezydent nie ma prawa decydować o przyznawaniu federalnych pieniędzy poszczególnym miastom, ponieważ decyzje o przyznawaniu dotacji podejmuje Kongres.

Chicago jest jednym z 34 amerykańskich miast sanktuariów; w 2017 r. miasto otrzyma ponad 1,3 miliarda dolarów z funduszy federalnych.
(mm,gd)

3 KOMENTARZE

  1. Niezgodny z Konstytucją? Naprawdę? Czy komuno-faszyzm, który zaczyna panoszyć się na amerykańskich uczelniach ( również w Chicago ) jest zgodny z Konstytucją? Czy tępienie wolności słowa jest zgodne z Konstytucją? To przypomina lata w Niemczech, gdy Hitler dochodził do władzy. Pan Emanuel wie co się dzieje, ale milczy na ten temat.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks