REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Emanuel rozmawia z Muskiem ws. superszybkiego pociągu

Emanuel rozmawia z Muskiem ws. superszybkiego pociągu

-

Burmistrz Rahm Emanuel rozmawia z przedsiębiorcą i inwestorem Elonem Muskiem o możliwości stworzenia podziemnego szybkiego pociągu łączącego lotnisko O’Hare ze śródmieściem Chicago.

Rozmowy są w fazie wstępnej, lecz według burmistrza Musk wyraził zainteresowanie, a zespół Emanuela udał się do Los Angeles na konsultacje. Burmistrz zaprosił stronę inwestora do Chicago w celu dalszego zgłębienia tematu.

REKLAMA

O szybkim pociągu marzył jeszcze burmistrz Richard M. Daley na początku lat 90, a pomysł w zeszłym roku ponownie podniósł Emanuel. Jego zdaniem taki rodzaj transportu byłby korzystny dla miasta, gdyż podróżujący biznesmeni mogliby „wyskoczyć” z lotniska wprost do śródmieścia superszybkim pociągiem.

Do tej pory mowa była o naziemnym pociągu korzystającym z obecnej infrastruktury miasta. Według Emanuela zespół inwestora, który przybędzie do Chicago, ma zbadać, czy opcja tunelu jest alternatywą dla dotychczasowych projektów.

Wykopanie podziemnego tunelu zajęłoby wiele lat, a koszt tego przedsięwzięcia byłby ogromy. Na razie nie wiadomo, z jakich środków projekt byłby finansowany.

Miliarder Elon Musk jest założycielem m.in. firm PayPal i Tesla, a także przedsiębiorstwa SpaceX zajmującego się projektowaniem i budową rakiet kosmicznych.

(jm)

Na zdj.: Elon Musk fot.Andrew Gombert/EPA

2 KOMENTARZE

  1. Emanuel będzie zawiedziony. Wg. zapowiedzi E.Musk chce kolonizować Marsa. Zabierze tam wszystkie “postępowe elity” amerykańskie i z budowy podziemnego pociągu będą nici. Poprostu zabraknie pieniędzy. A Stany będą wreszcie normalnym krajem. Może Emanuel (jako lider “super postępowego” Chicago) również zostanie gdzieś upchnięty w jednej z takich wypraw. Ciekaw jestem jak będzie wyglądać społeczeństwo stworzone z takich “postępowych” elit.

    • Miejmy nadzieje, ze nie bedzie wygladac, jak ty bys tego chcial – sukienkowy, stary, obrzydliwy i glupi dziadygo.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA