REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Emanuel przerwał wakacje 

Emanuel przerwał wakacje 

-

Rahm Emanuel fot.Tannen Maury/EPA
Rahm Emanuel fot.Tannen Maury/EPA

Burmistrz Rahm Emanuel skrócił swoje wakacje na Kubie z powodu kolejnego tragicznego incydentu z udziałem policji chicagowskiej. Policjant zabił dwie osoby, jedną przez pomyłkę.

REKLAMA

Emanuel miał pozostać z rodziną na wakacjach na Kubie do 2 stycznia, spędzając tam sylwestra i Nowy Rok, ale powrócił do Chicago już 29 grudnia, po tym jak student uniwersytetu i jego sąsiadka, matka pięciorga dzieci, zostali 26 grudnia zastrzeleni przez policję podczas interwencji w konflikcie domowym na południu miasta. Rodziny zabitych żądają wyjaśnień oraz reform w policji i ustąpienia burmistrza Emanuela.

55-letnia Bettie Jones, pracownica piekarni, została przypadkiem zastrzelona, gdy otwierała drzwi policjantowi. Zastrzelony też został 19-letni Quintonio LeGrier, student inżynierii, zmagający się z chorobą psychiczną. Policję wezwał jego ojciec Antonio LeGrier, ponieważ syn próbował zaatakować domowników metalową pałką do baseballa.

To kolejny tragiczny incydent z udziałem policji chicagowskiej, która od kilku tygodni jest przedmiotem śledztwa Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych.

Kelley Quinn, rzeczniczka Emanuela, oświadczyła, że burmistrz będzie kontynuował swoje starania na rzecz zreformowania policji chicagowskiej i odzyskania przez nią zaufania społeczeństwa.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks