REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Emanuel nie zrażony wynikami sondaży

Emanuel nie zrażony wynikami sondaży

-

Burmistrz Rahm Emanuel zapewnia, że będzie kontynuował swoją dotychczasową politykę. Twierdzi, że nie zrażają go słabe wyniki sondaży.

Toni Preckwinkle (z lewej) i Rahm Emanuel   fot.www.house.gov/Wikipedia/Toni Preckwinkle/Flickr
Toni Preckwinkle (z lewej) i Rahm Emanuel fot.www.house.gov/Wikipedia/Toni Preckwinkle/Flickr

REKLAMA

Sondaż gazety “Chicago Sun-Times” wykazał, że na Emanuela głosowałoby tylko 29 proc. wyborców, gdyby elekcja odbywała się już dziś. Jednak burmistrz twierdzi, że “musi pozostać wierny swoim zasadom i robić to, co do niego należy, by z rezultatów rozliczyć się przed społeczeństwem”.

Szczególnie osłabła popularność Emanuela wśród afroamerykańskich wyborców. Tylko 8 proc. opowiada się za reelekcją obecnego burmistrza.

W rozmowie z lokalnymi mediami, m. in. z gazetą  “Chicago Sun-Times” i telewizją ABC 7, Emanuel przyznaje, że spadek poparcia wyborców wiąże się z jego drastycznymi decyzjami takimi jak np. zamykanie szkół oraz z planami podniesienia podatków od nieruchomości i zwiększenia składek emerytalnych pracowników administracji miasta.

Z kolei w rozmowie z gazetą “Chicago Tribune” Emanuel wydaje się bagatelizować to, że w sondażu praktycznie remisuje z Toni Preckwinkle, prezes rady powiatu Cook.  Preckwinkle, jeszcze nie zgłosiła swojej kandydatury na urząd burmistrza i nie wiadomo, czy w ogóle to zrobi.

Jak twierdzi Emanuel, Preckwinkle zapewniła go, że nie stanie w szranki wyborcze w przyszłym roku, ale równocześnie główny propagandzista kampanii wyborczej burmistrza już przygotowuje materiały przedstawiające ją w negatywnym świetle.

Na razie Emanuel nie ma silnych przeciwników wyborczych, a jego fundusz polityczny przekroczył już 7 mln dol., co jest kwotą imponującą w wyborach municypalnych.

Przypomnijmy, że odbędą się one 24 lutego 2015 roku.

(ao)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks