REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Chicago Emanuel broni szkół i chce zaostrzyć wymogi dla licealistów

Emanuel broni szkół i chce zaostrzyć wymogi dla licealistów

-

Burmistrz Rahm Emanuel chwali osiągnięcia chicagowskich szkół, broniąc je przed krytycznymi słowami prezydenta Trumpa. Jednocześnie proponuje, aby każdy licealista zaplanował swoją przyszłość jeszcze przed ukończeniem szkoły średniej.

Podczas konferencji prasowej w środę, 5 kwietnia burmistrz Emanuel – wyposażony w kopie raportów ukazujących postępy uczniów chicagowskich szkół publicznych dokonanych za jego kadencji – zarzucił Trumpowi, że posługuje się fałszywymi wiadomościami i zapowiedział przesłanie mu i minister edukacji Betsy DeVos odpowiednich raportów.

REKLAMA

We wtorek podczas spotkania w Białym Domu prezydent Trump zapytany o poziom przygotowania uczniów szkół średnich na studia powiedział, że „liczby w Chicago są bardzo niepokojące”.

Również w środę w wywiadzie dla telewizji CBS burmistrz Emanuel zaproponował, aby warunkiem otrzymania świadectwa ukończenia szkoły średniej było przedstawienie listu akceptacyjnego z uniwersytetu, koledżu miejskiego, wojska, lub programu praktyk lub stażu przygotowujących do zawodu.

W świetle prawa od uczniów chicagowskich liceów nie wymaga się wyboru żadnej z tych opcji w celu ukończenia szkoły średniej.

(jm)

Na zdj.: Rahm Emanuel fot.Tannen Maury/EPA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA